Виставки


Презентація літературного часопису «Вежа»


    17 січня 2019 року в літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка- Карого міста Кропивницького відбулася презентація №№ 37, 38 літературного часопису «Вежа» за 2018 рік.
    Його засновники – обласні організації НСПУ та Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Журнал «Вежа» виходить друком з 1995 року. За цей час він став відомим не лише на території нашого краю, а й за його межами. Часопис містить декілька розділів: «Сучасна література», «Спадщина», «Студії, критика», «Весела скриня». Різножанровість видання на будь-які літературні смаки: проза, вірші, публіцистика, драматургія.
    У номерах, які презентували цього дня, розділ «Сучасна література» представлений іменами Володимира Яремчука, Любові Баранової, Антоніни Царук, Броніслава Куманського. Розділ «Студії, критика» містить публікації Надії Частакової «Голосом Степової Еллади», Оксани Шпирко «Принцип морального дуалізму», Світлани Орел «Я мрію дожити до того часу, коли Донецьк знову стане Україною». Знайшлося місце в журналі і для гумору Володимира Могилюка та його байок, і для мистецької хроніки – розповіді Василя Бондаря про майстра народної творчості Емму Вариводу та кольорових репродукцій її картин.
    Гості музею мали можливість поспілкуватися з головним редактором журналу, головою Кіровоградської обласної організації НСПУ Василем Бондарем та авторами публікацій: заслуженим журналістом України Броніславом Куманським, поетесою, перекладачем, громадською діячкою Антоніною Корінь, відомим краєзнавцем, публіцистом Федором Шепелем.
    Зустріч надала можливість почути слово літературної Кіровоградщини, обговорити шляхи розвитку часопису, поставити запитання його керманичам.
    У рамках заходу відбулася презентація виставки «Слово сильне правдою», яку науковці присвятили 65-річчю Василя Бондаря – прозаїка, журналіста, громадського діяча справжнього друга музею. Матеріали розповідають про багаторічну та багатогранну діяльність літератора.
    Василь Васильович Бондар – уродженець села Теліжинці на Київщині. Закінчив факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. З 1981 року живе в нашому місті. Працював журналістом у «Молодому комунарі», згодом - у «Вечірній газеті». Член творчих спілок журналістів та письменницької. З 1995 року очолює Кіровоградську обласну організацію НСПУ. Лауреат літературних премій імені Є. Маланюка, Д. Нитченка, М. Стельмаха.
    На виставці представлені часописи, в яких друкувалися оповідання В. Бондаря: «Україна», «Дніпро», «Кур’єр Кривбасу», «Степ», «Вітчизна», «Поріг». Експозиція знайомить відвідувачів з добіркою книг Василя Бондаря: «Одвідини» (1994), «Смарагдові китиці у воді» (2001), «У пошуках слова значущого» (2008) та «Камінь від хандри» (2013).
    Знайшли своє місце на виставці і книги, упорядковані Василем Васильовичем: «Час чорного ворона», «Голоси із 33-го», «Ми, переможені Чорнобилем», «Рух. Початок» та ін.
    Численні фотографії висвітлюють участь В. Бондаря в літературних, громадських, політичних заходах на Кіровоградщині, у спільних проектах письменницької організації і музею.
    Музичним дарунком присутнім стали прекрасні виступи студентів музичного коледжу міста Кропивницького - дуету бандуристок «Мальви» (Ольга Ткачова, Валерія Максимюк) та гітариста Микити Воробйова.
    Свої пісні також виконав керівник Новоукраїнської літературної студії «Ранок» Олександр Антоненко.
    Насамкінець гості і господарі музею дружно і натхненно заспівали «Щедрий вечір», адже 17 січня - останній день щедрувань.

   
На згадку про зустріч поетеса Антоніна Корінь подарувала музею власну щедрівку:

Щедрівка для літмузею на презентації «Вежі» й за пирогом «Вежа»

Хто нас жде із року в рік?
Хто пиріг для нас тут спік?
Хто нове творити звик?
Скоро вийде «Літсловник»!
Хто за нами вчасно стежить,
пропагує «Степ» і «Вежу»,
в книги «ходить» й в Інтернет,
щоб створить наш літпортрет?
Й порошину вбачать в оці
ці чудові науковці!
Гарне місце для людей -
це, звичайно, літмузей!
Дай же, Боже, вам зарплати
й всі вакансії зайняти,
їсти, пити і творити,
і садибу відродити!
Буде це «наверняка»,
бо ж легка в мене рука.
Ждіть з достойними людьми,
скоро прийдем в гості ми!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Літмузею - на здоров’я!

kar1985m.jpg (7151 bytes) kar1986m.jpg (7586 bytes) kar1987m.jpg (6808 bytes) kar1988m.jpg (6128 bytes)
Модератор заходу Наталія Мельниченко Чарівні мелодії у виконанні Валерії Максимюк Віртуозний гітарист Микита Воробйов Головний редактор «Вежі» Василь Бондар та автори часопису Антоніна Корінь, Броніслав Куманський, Федір Шепель

kar1989m.jpg (7094 bytes) kar1990m.jpg (5719 bytes) kar1991m.jpg (8221 bytes) kar1992m.jpg (7057 bytes)
Учасники зустрічі Броніслав Куманський: «Моє бачення “Вежі”» Гість з Новоукраїнки Олександр Антоненко В оселі Карпенка-Карого лунають щедрівки

kar1993m.jpg (5007 bytes) kar1994m.jpg (8953 bytes) kar1995m.jpg (7587 bytes)
Василю Бондарю - 65! «Слово сильне правдою»: любов до України доводять справами До нових зустрічей у музеї!