Виставки


«Літературний портрет»


    «Літературний портрет» - під такою назвою літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого розпочинає новий проект до 35-річчя створення Кіровоградської обласної організації НСПУ.
    28 січня 2019 року відбулася перша зустріч, у рамках якої презентовано виставку до 80-річного ювілею української поетеси, члена Кіровоградської обласної організації НСПУ Тамари Журби.
     Вшанувати ювілярку прийшли студенти Кіровоградського музичного коледжу, письменники, любителі поезії.
    Майбутня поетеса народилася 16 січня 1939 році на Дніпропетровщині. Більше 30 років прожила в селі Іванівка Долинського району Кіровоградської області. Працювала вихователем у дитячому садку, завідуючою бібліотекою.
    Матеріали виставки «Тамара Журба: доля і творчість» розповідають про життєвий та літературний шлях ювілярки. Експозиція знайомить з добіркою світлин, книг Т.Журби «Дотиком серця», «Лагідна земля», «Жіноча розмова», «Зимова флейта» (відзначеною у 2004 році обласною літературною премією імені Євгена Маланюка), «Звідкіля ти, журавлятко?».
    У музейних вітринах – збірки «Боковеньки-2002», «Сузір’я», «Там, де Ятрань круто в’ється», «Зоря материнства», «Шевченкіана степова» та ін., до яких увійшли твори поетеси.
    Творчий доробок Тамари Гнатівни не залишає байдужими як читачів, так і колег по перу. Про це свідчать публікації А.Корінь «Лагідна земля Тамари Журби», В.Погрібного «Гінці до відкритого серця», спогади Г.Гусейнова у книзі «Господні зерна», інтерв’ю з ювіляркою В.Бондаря «Тамара Журба: «Перейти межу мовчання я змогла лиш завдяки нерозірваним зв’язкам з рідною землею».
    Розпочалася зустріч з чарівної «Мелодії» М.Скорика у виконанні викладачки з класу скрипки музичної школи № 3 Аліни Довгої. У свій час Тамара Журба розповідала, що в роки дитинства у їхній хаті звучала скрипка, на якій грав батько.
    Учасники заходу згадали Т.Журбу як талановиту поетесу і непересічну особистість. Нині Тамара Гнатівна мешкає в Аргентині, але всім серцем залишається з Україною. Голова Кіровоградської обласної організації НСНУ Василь Бондар зазначив, що Тамара Журба залишила помітний слід у літературному житті нашого краю. Поетеса Антоніна Корінь поділилася спогадами про зустрічі з Тамарою Журбою на Долинщині.
    Вірші ювілярки звучали у виконанні студентів музичного коледжу, які разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності актора Олексієм Дорошевим підготували композицію з її ліричних творів.
    Гості заходу переглянули відеокліп пісні «Не чекай» на слова Тамари Журби у виконанні автора музики Олександра Лазарєва. Поетеса Валентина Кондратенко-Процун присвятила Тамарі Журбі вірш «Чайка в Аргентині», який був покладений на музику композитором з Малої Виски Петром Лойтрою. Запис пісні у виконанні автора став заключним акордом зустрічі.


kar1996m.jpg (6394 bytes) kar1997m.jpg (7756 bytes) kar1998m.jpg (6678 bytes) kar1999m.jpg (7463 bytes)
Поетеса Тамара Гнатівна Журба Учасники презентації - студенти музичного коледжу «Мелодія» М.Скорика у виконанні Аліни Довгої Науковець Наталія Мельниченко: «Слово Тамари Журби спромагається достукуватись до людської душі»

kar2000m.jpg (7262 bytes) kar2001m.jpg (6090 bytes) kar2002m.jpg (6028 bytes)
Літературна композиція з ліричних творів Т.Журби Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар Антоніна Корінь про творче спілкування з поетесою

kar2003m.jpg (6756 bytes) kar2004m.jpg (7232 bytes) kar2005m.jpg (3292 bytes)
Викладач культури мови Кіровоградського музичного коледжу Галина Романюк та викладач майстерності актора Олексій Дорошев з куратором заходу Наталією Мельниченко Поетичне слово подібне музиці: гості музею Галина Романюк, Олексій Дорошев та студенти музичного коледжу Викладач літератури та історії мистецтв музичного коледжу Людмила Френчко (праворуч) і поетеса Антоніна Корінь