Виставки


День міста


    День міста 21 вересня у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого був Днем відкритих дверей. У 265-у річницю народження міста відвідувачі могли ознайомитися із виставками: «І.К.Карпенко-Карий: життєвими стежками корифея», «Хутір Надія - театральна Мекка України», «Слово про місто над Інгулом» (наше місто у творах письменників), «Віч-на-віч з епохою» (до 65-річчя від дня народження письменника, літературознавця, громадського діяча, почесного громадянина міста Кропивницького Володимира Панченка), «Своє життя, свої думки - на слугування Україні» (до 130-річчя від дня народження письменника-земляка, учасника визвольних змагань доби УНР Фотія Мелешка).
     Музей видав новий рекламний буклет і дарував його на згадку.
    Історично склалося, що місто стало рідною домівкою для представників різних народів. До Карпенкової оселі завітали гості, друзі й партнери: літератори, митці, журналісти, волонтер Корпусу Мира США в Україні Карл Африкян, представники національних меншин міста, об’єднані у Центр національних культур «Єдина родина».
    Гості слухали «Пісню про рідне місто» заслуженого діяча мистецтв України Бориса Притули на слова Володимира Могилюка у виконанні дуету «Лебедина вірність», пісню про місто Анатолія Чечеля.
    Ведуча Антоніна Корінь анонсувала упорядковану та підготовлену до друку головою обласної організації НСПУ Василем Бондарем книгу «Місто о п’яти іменах». У книзі - уривки з творів поетів та прозаїків, в яких згадується місто на Інгулі.
    Щоб зазирнути в минуле міста-ювіляра, лауреатка літературної премії імені Юрія Яновського, член НСПУ Елеонора Бєльська прочитала уривок з оповідання Юрія Яновського «Байгород».
    Цього року з Днем міста співпали Дні незалежності Вірменії (21 вересня) та Болгарії (22 вересня). Тож відбулися презентації діяльності болгарської та вірменської общин за участю їх очільників Тіграна Хачатряна та Сергія Осадчого, дорослих і дітей, учнів недільних шкіл.
    Музейники привітали вірмен і болгар з подвійним святом і вручили сувеніри у вигляді українського тризуба, виготовленого з перцю та калини. Болгарські пісні звучали у виконанні солістки ансамблю «Чиста криниця» БК «Авіатор» Галини Димури.
    Про дружбу і співпрацю говорили керівник «Єдиної родини» Олена Арутюнян, голова Спілки вірмен Кіровоградської області Тігран Хачатрян, голова вірменських жінок Кіровоградщини Арусяк Тадевосян. Вони представили відеофільм про Вірменію, повідомили цікаві факти з її історії та культури, читали вірші Сільви Капутікян і Ованеса Туманяна.
    Вшановуючи гостей різних національностей та готуючись до Всесвітнього дня перекладача (30 вересня) кропивничани Роман Любарський, Антоніна Корінь, Наталія Шмітке і Микола Ільїн подарували свої поетичні переклади, в тому числі з болгарської, вірменської, української мов.
    За чашкою чаю жартували і домовлялися співробітничати далі. Українські народні пісні, які на прощання завів дует «Лебедина вірність», підхопили всі.


kar2256m.jpg (6473 bytes) kar2257m.jpg (7334 bytes) kar2258m.jpg (4599 bytes) kar2259m.jpg (6834 bytes)
Гості музею Елеонора Бєльська Дует «Лебедина вірність»

kar2260m.jpg (6649 bytes) kar2261m.jpg (4246 bytes) kar2262m.jpg (6763 bytes) kar2263m.jpg (4352 bytes)
Анатолій Чечель Керівник болгарської общини «Нашите хора» Сергій Осадчий Учні недільної болгарської школи співали і танцювали Галина Димура

kar2264m.jpg (7818 bytes) kar2265m.jpg (6420 bytes) kar2266m.jpg (7135 bytes)
Голова Спілки вірмен Кіровоградщини Тігран Хачатрян та голова Спілки вірменських жінок Кіровоградщини Арусяк Тадевосян Відеофільм про Вірменію Очільниця Центру національних культур «Єдина родина» Олена Арутюнян

kar2267m.jpg (6717 bytes) kar2266m.jpg (7135 bytes) kar2269m.jpg (6380 bytes) kar2270m.jpg (7513 bytes)
Антоніна Корінь вручає тризуби з перця Тіграну Хачатряну та Сергію Осадчому Поетичні переклади від Романа Любарського, Миколи Ільїна, Наталії Шмітке та Антоніни Корінь Будемо дружити!