Виставки


Презентація книги «Тридцять років Незалежності»


    Святково закінчується 2021 рік у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого, де 29 грудня відбулася презентація книги «Тридцять років Незалежності», створеної журналістами газети Верховної Ради «Голос України».
    У книзі обсягом 665 сторінок, виданій накладом у 500 примірників, зібрані текстові та фотосвідчення учасників історичних подій, публікації ЗМІ, результати досліджень журналістів ˗ власкорів «Голосу України» по регіонах, розташовані в хронологічному порядку. Кожен із тридцяти розділів – це один рік Незалежності України у викладенні провідних журналістів газети, з оприлюдненням головних подій та фактів з оригінальними коментарями.
    Свято відкрила директорка музею Лариса Хосяінова. Вона подякувала Петрові Мельникові за співпрацю у «Голосі України» та отримала в подарунок презентовану книгу.
    Про свій вклад у видання розповів журналіст і письменник, голова обласної організації НСЖУ, літописець 2009 важкого року Незалежності Петро Мельник.
    Петро Мельник також подарував музею книгу «Еволюція влади» (2008), яка була передвісником ювілейної збірки. Він повідомив, що над подібними виданнями «Голос України» працюватиме і в майбутньому, висловив сподівання, що книги стануть у нагоді науковцям, студентам, учням. Ще один дарунок – примірники газети «Голос України» з публікаціями про музей.
    Під час презентації очільник журналістів Кропивниччини також провів розіграш передплати на газету «Голос України» та фірмових календарів на 2022 рік, виданих редакцією парламентської газети. Календар «Колесо історії» ˗ у розкішному графічному оформленні художника-ювіляра Сергія Якутовича (представлено роботи з графічних серій «Мазепіана» та «Запорожці», а також три десятки головних ювілеїв року - політиків та митців, у т.ч. й наших земляків Л.Мацієвича, Є.Маланюка, Ю.Яновського). Інший календар присвячений творчості відомого художника Івана Марчука, який започаткував свій знаменитий стиль – пльонтанізм (від діалектизму «пльонтати» ˗ плести, заплітати, переплітати; нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об'ємності й світіння). За версією британської газети «Дейлі телеграф» І. Марчук входить до списку «100 нині сущих геніїв сучасності».
    Серед присутніх на заході були передплатники і читачі «Голосу України». Це голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій, громадські діячі Сергій Осадчий, Олександр Боршуляк, Олена Надутенко, поети Станіслав Новицький і Антоніна Корінь, видавець Віктор Лисенко, журналісти й письменники Валерій М’ятович і Федір Шепель. Вони високо оцінили діяльність газети, подякували за публікації своїх матеріалів і зробили пропозиції для співпраці на майбутнє.


Свято відкрила директорка музею Лариса Хосяінова  Виступає поетеса Антоніна Корінь Голова Кіровоградської обласної організації НСЖУ Петро Мельник представляє книгу «30 років Незалежності»

Петро Мельник дарує Ларисі Хосяіновій книгу для музею Ще один дарунок – примірники газети «Голос України» з публікаціями про музей Виступає очільниця творчого об’єднання «Парус» Олена Надутенко Кропивницький видавець Віктор Лисенко – про поліграфічний бік книги

Голова обласної громадської організації «Об’єднання болгар “Нашите хора”» Сергій Осадчий Голова обласної Асамблеї інвалідів Олександр Боршуляк Письменник, заслужений журналіст України Валерій М’ятович Журналіст, краєзнавець Федір Шепель

Керівник обласної організації Національної спілки журналістів України Петро Мельник та очільниця обласної організації Національної спілки письменників України Надія Гармазій (Частакова) Серед гостей – поет, курсант Національної академії Національної гвардії України Станіслав Новицький Фото на згадку