Виставки


«Гріх і честь» Віктора Погрібного. Спомин про майстра


    У міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася презентація збірника члена обласного творчого об’єднання «Вітрила» Станіслава Новицького «“Гріх і честь” Віктора Погрібного. Спомин про майстра». Спілкування із знаковою постаттю нашого краю мало значний вплив на формування світогляду молодого літератора і його творчі уподобання, що і сподвигло автора, за власним його визначенням, на спогад-роздум. Станіслав не тільки згадує про зустрічі, а й звертається до книг Віктора Погрібного, акцентуючи увагу на їх художніх особливостях і намагаючись пояснити, як молоде покоління по-своєму читає і сприймає доробок визнаного майстра. До збірника також увійшло розлоге концептуальне інтерв’ю В. Погрібного, опубліковане в газеті «Народне слово» у 2016 році, бібліографія творів і публікацій Віктора Олексійовича.
    Презентація розпочалася зі слайд-фільму, підготовленого науковцями музею на основі світлин з архіву Віктора Погрібного – від студентських років і до останнього в його житті свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» у вересні 2017-го. Разом з присутніми увічнені миттєвості споглядала донька журналіста, письменника і громадського діяча пані Ольга. Вона поділилася своїми спогадами про батька, подарувала музею кілька його книг, серед яких останній роман – «Гріх і честь». Ольга Вікторівна висловила сподівання, що музейно-природний заповідник «Батьківщина Карпенка-Карого» в селі Арсенівка, створений завдяки подвижницькій праці В. Погрібного, літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого у місті Кропивницькому, Хутір Надія і місто Бобринець стануть об’єктами спеціального туристичного маршруту, присвяченого видатному українському драматургу.
    Директор музею Лариса Хосяінова зауважила, що збірник, підготовлений Станіславом Новицьким, ледве побачивши світ, викликав жваву дискусію в літературних колах міста. І не в останню чергу цьому сприяла особистість автора – обдарованого, дієвого, не завжди зручного у спілкуванні. Минуло п’ять років, як Віктор Погрібний пішов у засвіти. Станіслав по-своєму вшанував його пам’ять.
    Співведучі заходу голова творчого об’єднання «Вітрила» Олена Надутенко та педагог і журналіст Анатолій Саржевський навели свої міркування щодо збірника і більш детально ознайомили присутніх з літературним доробком їх колеги по об’єднанню, а нині військовика Станіслава Новицького, який долучився до презентації телефоном.
    Гості зустрічі – члени Національної спілки письменників України Василь Бондар, Олександр Косенко, Олена Баранова, очільник видавництва «КОД» Віктор Лисенко згадували Майстра – Віктора Погрібного, його добрі справи, 48-річне керування обласним літературним об’єднанням «Степ», риси характеру, які приваблювали оточуючих. Василь Бондар наголосив на важливості мемуарного жанру в літературі, адже час невблаганний, не можна йому дозволити перемогти пам’ять, бо пам’ять – один із чинників культури.


    Згадуючи Віктора Погрібного    Директор музею
Лариса Хосяінова
   Анатолій Саржевський зберігає свій квиток члена літоб’єднання «Степ» за підписом Віктора Погрібного

Донька письменника
Ольга Вікторівна Погрібна
  Ольга Погрібна подарувала музею книги батька та копії деяких документів    Член Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар   Момент презентації

 Членкиня Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Олена Баранова (Елеонора Бельська)   Член Національної спілки письменників України Олександр Косенко   Очільник видавництва «КОД» Віктор Лисенко   Очільниця ТО «Вітрила» Олена Надутенко: «Автор збірника Станіслав Новицький на телефонному зв’язку!»   Фото на згадку