Виставки та події


Презентація першої книги поезії Наталії Дубіної


   У літературно - меморіальному музеї І.К. Карпенка - Карого відбувся вже другий у новому році масовий захід із циклу "Відкриваємо нове ім'я". Ця презентація першої книги поезії Наталії Дубіної, члена Компаніївської районної літстудії "Вершники", "Ліків від щастя нема!". Народилась вона 29.09.1951 р. в м. Кіровограді, в сім'ї службовців. Закінчила музичне училища та музично - педагогічний факультет Кіровоградського педінституту ім. О.С.Пушкіна.
   35 років віддавши музично - педагогічній роботі, зараз живе у с. Спаському Компаніївського району, виховує онуків, господарює і займається творчістю.
   Серед її захоплень: музика і музичний супровід у спортивній гімнастиці, література, живопис, циганська культура, коні, подорожі, капусники… Любить життя у всіх його проявах.
   Поезія в її душу ввірвалась десь у 5- 6 класах та й досі живе й діє в її житті, як морський приплив - відплив: то бурхливо затоплюючи береги, то покидаючи їх, в залежності від житейських ситуацій.
   Перша добірка її віршів була вперше опублікована в альманасі "Осінь" (Кіровоград, "КОД", 2002), виданої творчим об'єднанням "Парус". Друкується в районній і обласній пресі.
   Перша презентація її першої книги у Компаніївській райбібліотеці показала, як давно і спрагло чекали її читачі. Жінка - промінь, жінка - стихія, жінка - пристрасть, - такі синоніми підходять для характеристики її харизматичної натури. У післямові до книги Н.Дубіна сповідується у своїй багатогранній любові - до Вітчизни, Бога, сім'ї, доньки, якій присвячує все, що до неї писалось, а при ній - твориться.

Восторг, любовь, печаль и злость,
Надежда, юмор, откровенье
В одно в стихах твоих слилось,
Как вечность, сжатая в мгновенье!

   Так стисло характеризує її поезію колега по перу - Олена Надутенко. Додам, що мало не кожен свій вірш поетеса - музикант може перетворити в пісню. Але поки що в її репертуарі з десяток авторських пісень.
   Щодо того, чи поетеса Н.Дубіна, не сумнівається творча група, яка на громадських засадах підготувала до друку цю першу листівку: рецензент О.Полевіна (автор передмови), співредактори А.Корінь і А.Царук, технічний редактор, меценат і видавець, який здійснив друк власним коштом, В.Лисенко.
   З книги на читача хлюпне море любові і болю, іронічності, гумору, артистичності. Їй вдаються переспіви і пародіювання. Неіснуючий у природі прилад "страждометр" показав би, що її поезія - це й вибухи пристрасті, ствердження й заперечення; смиренність і бунтарство, радість і горе, кохання, гнів; зачарування пополам з розпачем, жалість і милосердя, материнська доброта й жертовність, як свої, так і людські.
   Вражає поетеса широтою почуттів, помислів, бо вміє в одній людині побачити проблеми світу, намагається дозою свого позитиву хоч трохи удосконалити світ.
   Пишучи українською і російською, у другій вона все ж почувається впевненіше, розкутіше. Для її стилю характерне і мовне розмаїття: (іронія, фольклор, сленг, діалектизми, мелодійність) і образне мислення, і своєрідність особистості. Манера авторського читання і співу - теж додає естетичної насолоди слухачам і читачам.


kar768m.jpg (7980 bytes) kar769m.jpg (5516 bytes) kar770m.jpg (5587 bytes) kar771m.jpg (6925 bytes) kar772m.jpg (6234 bytes)