Виставки


«Душі чутливої політ» Ольги Полевіної


    26 липня 2024 року у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбувся творчий вечір поетеси, прозаїкині, перекладачки, членкині Кіровоградської обласної організації НСПУ, очільниці Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, директорки дитячої музичної школи № 4 Ольги Миколаївни Полевіної.
    У творчому доробку письменниці – поетичні та прозові книги: «Виворіт щастя» (2003, 2007), «І нехай стихія панує над нами» (2012),«Вінок сонетів» (2019) – обидві у співавторстві з О. Архангельським, «Вітер-ошуканець» (2004), «Чорне озеро» (2005), «Повість про людей і про себе» (2010), «Круїз по Стіксу» (2011), «Санта Лючія» (2013), «Королева полину» (2014), «Володарі скрипкового ключа» (2023), «Тополя за вікном» (2024); перекладів поем Ліни Костенко «Скіфська одіссея» і «Циганська муза» (2006), а також статей з питань літератури в періодиці та літературно-художніх збірниках.
    Ольга Миколаївна ‒ лауреатка багатьох літературних премій: обласної імені Євгена Маланюка (2008) за книгу перекладів поем Ліни Костенко, імені Юрія Яновського (2017) за повість «Завіса», імені Пантелеймона Куліша (2020) за багаторічну творчу працю та ін.
    Відкриваючи захід, науковиця музею Тетяна Ревва розповіла гостям про давню співпрацю Ольги Полевіної і очолюваного нею літоб’днання «Степ» з музеєм та представила виставку з творами письменниці.
    Гості заходу дізналися про цікаві та маловідомі моменти з життя ювілярки. Зокрема, про дитячі мрії, про перший написаний твір і пов’язані з ним емоції, про те, що змусило героїню зустрічі взятися за перо і де вона знаходить сюжети для творів, як вдається поєднувати викладацьку роботу із творчістю.
    Мова йшла і про нову книгу письменниці «Тополя за вікном», до якої входить роман з однойменною назвою, повісті та оповідання. Це справжній калейдоскоп людського життя, людських доль. Різні сюжети, різні у часі, віці, ставленні до життя і розуміння свого щастя герої. Ольга Миколаївна розповіла як працювала над книгою, про цікаві моменти, що запам’яталися, чи все задумане вдалося реалізувати.
    Зі словами привітань, побажаннями наснаги та нових творчих здобутків до Ольги Миколаївни звернулися очільниця Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій, членкині літоб’єднання «Степ» Ніна Даниленко, Тетяна Микитась, Олена Трибуцька. Директорка літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого Лариса Хосяінова побажала ювілярці не зупинятися на досягнутому, впевнено іти визначеним шляхом та подякувала за співпрацю.
    За традицією музейники подарували Ользі Полевіній афішу заходу і побажали ювілярці нових творчих звершень під мирним українським небом.


Науковиця музею Тетяна Ревва відкриває захід   Тетяна Ревва – про творчий доробок Ольги Полевіної    Ольга Полевіна – про шлях у літературу

Учасники заходу   Вітання від членкині Кіровоградського обласного літоб’єднання «Степ» ім. В.Погрібного Тетяни Микитась    Подяка за багаторічну співпрацю від директорки музею Лариси Хосяінової

Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій вручає О.Полевіній подяку від секретаріату НСПУ   Вірш-присвята ювілярці від членкині Кіровоградського обласного літоб’єднання «Степ» ім. В.Погрібного Ніни Даниленко    Слова подяки і привітання від членкині Кіровоградського обласного літоб’єднання «Степ» ім. В.Погрібного Олени Трибуцької