Виставки


Заходи до 35-річчя Міжнародного дня музеїв
та Міжнародного шевченківського свята


   17 травня до 35-річчя Міжнародного дня музеїв (18 травня) та Міжнародного шевченківського свята "В сім'ї вольній, новій" (22 травня) колектив музею Карпенка-Карого присвятив низку культурно-просвітницьких заходів для відвідувачів (учнів, студентів, екскурсоводів, членів національних общин). На сайті музею та на афіші, виготовленій благодійно членом громадської ради музею, директором видавництва "КОД" В.Лисенком, про них зарані повідомлялись потенційні гості музею.
   Для учнів ЗОШ № 32 була проведена зустріч "Поезія і пісня - без кордонів" із митцями, які представляють НСПУ, літоб'єднання "Степ" та творчий клуб "Євшан". Це поетеса і перекладачка, співробітник музею А.Корінь та поет-пісняр, композитор і виконавець П.Гарбар, а також дві зарубіжні гості з Канади - баяністка С.Скиба та стюардеса міжнародних авіаліній М.Кацун.
   Музейники та працівники сфери туризму з цікавістю послухали відеорозповідь головного художника театру ім. М.Кропивницького, музеє- і театрознавця П.Босого, який кілька років жив і працював у США. Він поділився спогадами з досвіду вивчення діяльності зарубіжних театрів та музеїв, супроводжуючи лекцію показом уривків відеофільму.
   Учні та педагоги Кіровоградського машинобудівельного технікуму були в захопленні від зустрічі з учасниками майбутнього Шевченківського свята у м. Запоріжжі (воно вже 14 років відбувається по черзі в кожному з обласних центрів): делегацією письменників з Івано-Франківщини та поетесою з Кіровограда Антоніною Корінь. В.Бондар, голова письменницької організації нашої області, представив колег по перу: Є.Барана, голову Івано-Франківської обласної письменницької організації, та її членів - І.Гавриловича, В.Олійника і Я.Ткачівського. Кожен з них під час виступів познайомив присутніх із своїми книгами та зачитав окремі твори. Письменники мали широкий діапазон жанрів: поезія, проза, критика, публіцистика, у яких вони досягли певних успіхів, про що свідчить розмаїття літературних премій, лауреатами яких вони є. Свої вірші, написані експромтом за мотивами виступів галичан, прочитала А.Корінь, продемонструвавши, як вилив поезії одних діє на творчість інших.
   Свято музею закінчилось увечері. Це був авторський вечір лауреата Шевченківських конкурсів читців М.Барабулі, на якому він анонсував вихід першої збірки поезій "Упало сонце на долоні".


kar825m.jpg (5640 bytes) kar826m.jpg (6103 bytes) kar827m.jpg (4191 bytes) kar828m.jpg (4252 bytes) kar829m.jpg (5387 bytes) kar830m.jpg (4749 bytes)