Виставки


Презентація книги «Двоє на льотному полі»


    Напередодні    69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася презентація книги «Двоє на льотному полі» письменника-земляка М.Г. Петрова.
    Микола Гаврилович – уродженець Нової Праги Олександрійського району, фронтовик, брав участь у боях, був кулеметником стрілецької дивізії. Після поранення лікувався у шпиталі. Нагороджений орденом «Вітчизняної війни І ступеня» та медаллю «За відвагу».
    У повоєнні роки працював літпрацівником Знам’янської багатотиражки. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту та на факультеті іноземних мов Київського державного університету. З 1951 р. і до виходу на пенсію працював учителем у школі с. Володимирівка Знам’янського району. У вільний від роботи час займався літературною творчістю.
    Все пережите і побачене під час Великої Вітчизняної війни М. Петров відтворив у власній книзі «Двоє на льотному полі», виданої в Центрально-Українському видавництві в 1995 році. До книги увійшли 16 оповідань. Більшість з них – про війну, про окупацію, про поведінку багатьох людей, які опинилися в екстремальних умовах війни. Інші – про побут, труднощі в довоєнні роки, про перші роки мирної праці на спустошених землях.
    Учасники презентації, серед яких ветерани Інгульської шахти та учні коледжу технічного університету, мали можливість ознайомитися з особистими речами Миколи Гавриловича часів воєнного лихоліття: листами з фронту до матері та молодшого брата, які написані на ілюстрованих бланках та складених трикутниками; документами, серед яких комсомольський квиток, датований 1944 роком та червоноармійська книжка кулеметника стрілецької дивізії; фото часів Великої Вітчизняної війни, які є живими свідками буремних років. Найбільший інтерес у присутніх викликала інструкція по боротьбі з німецькими танками та пам’ятка наводчика 57 мм гармати.
    Про літературну діяльність письменника-земляка розповіли численні публікації у пресі, замітки, рукописи.
Науковець музею Т.М. Ревва ознайомила гостей з життєвим і творчим шляхом письменника-фронтовика, зробила огляд оповідань з презентованої книги «Двоє на льотному полі».
    Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Бондар В.В. поділився спогадами про Миколу Гавриловича та подарував музею 56 листів письменника до рідних, які датовані 1944-1946 рр.
    У виконанні викладачів 1-ої музичної школи Вікторії Делестьянової та Івана Криворучка прозвучали пісні часів Великої Вітчизняної війни «Вальс расставания», «Пора в путь дорогу», «Где же вы теперь, друзья-однополчане?», «Смуглянка».


kar996m.jpg (8479 bytes) kar997m.jpg (7024 bytes) kar998m.jpg (6776 bytes)
Учні коледжу Національного технічного університету та ветерани Інгульської шахти – учасники презентації книги М.Г.Петрова «Двоє на льотному полі» Ведуча музейного заходу старший науковий співробітник музею Т.М.Ревва Про письменника М.Г.Петрова розповідає голова Кіровоградської обласної організації НСПУ В.В.Бондар

kar999m.jpg (6808 bytes) kar1000m.jpg (4486 bytes) kar1001m.jpg (6513 bytes) kar1002m.jpg (5365 bytes) kar1003m.jpg (6159 bytes)
Пісні часів Великої Вітчизняної війни звучать у виконанні викладачів Кіровоградської музичної школи № 1 Вікторії Делестьянової та Івана Криворучка Викладачка коледжу технічного університету Н.М.Козинська вручає квіти ведучій презентації Т.М.Ревві Учасники презентації знайомляться з меморіальними речами письменника-фронтовика М.Г.Петрова Меморії часів Великої Вітчизняної війни письменника-земляка М.Г. Петрова