Публікації

На вшанування його пам'яті


apub065.jpg (7016 bytes)   apub066.jpg (15350 bytes)   apub067.jpg (11696 bytes)


  У міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся вечір пам'яті письменника, літературознавця, громадського діяча Леоніда Куценка, який трагічно загинув у грудні 2006 року. Вшанувати пам'ять людини, котра багато зробила для повернення Україні забутих сторінок історії і культури, внесла вагомий вклад у розвиток вітчизняного літературознавства, прийшли викладачі та студенти Кіровоградського педуніверситету, члени обласної організації Національної спілки письменників України, вчителі, представники громадських організацій.
  У своїх виступах учасники заходу згадали Леоніда Васильовича в різних іпостасях: як викладача вузу, котрий віддав педагогічній діяльності двадцять п'ять років життя, як талановитого вченого-дослідника, що повернув Україні імена її славних синів і доньок, таких, як Є.Маланюк, Ю.Дараган, Н.ЛІвицька-Холодна, М.Мирський, як подвижника, що домігся увічнення пам'яті Є.Маланюка на Кіровоградщині.
  Учасники вечора пам'яті переглянули уривок з документального фільму "Три літа Миколи Зерова", в якому знявся Леонід Куценко. Присутнім також було презентовано фотодокументальну виставку, матеріали якої розповідають про життєвий і творчий шлях Куценка - яскравої особистості, що залишила помітний слід у літературному краєзнавстві, була відомим громадським діячем, справжнім патріотом України.
  Програму вечора прикрасили і музичні номери. Присутніх зачарували українські пісні у виконанні ансамблю бандуристів мистеиького факультету Кіровоградського педуніверситету імені Винниченка.

На знімках: Леонід Куценко; виступає директор музею Катерина Лісняк; на вечір пам'яті прийшли друзі, колеги, шанувальники літературного слова Леоніда Куценка.
Фото Ігоря ДЕМЧУКА

 


"Народне слово", 20.02.2007