Публікації

Добрий почин


apub191.jpg (9721 bytes)


   Є в українців гарна прикмета: якщо прийде на Новий рік у гості першим добрий чоловік, це принесе удачу і щастя в дім на весь рік. Таким гостем-засі вальни ком у Кіровоградському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого став Олег Бабенко — заступник начальника управління культури ОДА.
   На першому в новому році заході в музеї науковець, літературознавець, краєзнавець, автор понад 50 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, лауреат краєзнавчої премії імені В.Ястребова О.Бабенко сіяв розумне, добре й вічне — своє слово, втілене в новій книзі «Самоцвіти степів полинових». На її презентацію прийшли педагоги й учні коледжу КНТУ. Директор музею Катерина Лісняк представила присутнім колишнього випускника нашого педінституту, який десяток років був там викладачем і постійно прищеплював любов своїм студентам до літератури рідного краю, зокрема приводячи їх у музей Карпенка-Карого. Тут він є давнім другом, помічником, однодумцем, адже досліджує творчість І.К.Карпенка-Карого. А ще Олег Олександрович — громадський діяч, очолює обласну організацію Національної спілки краєзнавців України та благодійну організацію «Центрально-українська Православ-на Духовно-соціальна Академія».
   Державна служба, громадська робота і творчість О.Бабенка мають міцну патріотичну основу. Любов до рідного краю, до його славетних людей, у першу чергу корифеїв театру та окремих відомих літераторів, пронизує нову його книгу, присвячену 130-річчю театру корифеїв. Про неї автор розповів грунтовно і натхненно, як і про свого наставника в літературі Миколу Смоленчука. Про роботу над книгою у Центрально-Українському видавництві розказав редактор книги С.Янчуков. Автор закликав молодь, яка навчається у стінах колишнього Єлисаветградського земського реального училища, шанувати традиції його відомих випускників, бути достойними нашої Степової Еллади та добрими справами множити її славу. Виступи доповнювала фотовиставка, присвячена творчості М.Смоленчука, та виставка книг і публікацій О.Бабенка із фондів музею. Презентанту і гостям гарним музичним дарунком стали українські пісні у виконанні викладачів кіровоградських музичних шкіл №1 В.Делістьянової, І.Криворучка та № 4 Л.Кардаш.

Антоніна КОРІНЬ,
співробітник музею І.Карпенка-Карого


"Народне слово", 24.01.2013