Публікації

Війна очима нашого земляка


apub209.jpg (16265 bytes)

   У міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулася презентація книги «Двоє на льотному полі» письменника - земляка М.Петрова.
   Микола Гаврилович — уродженець Нової Праги Олександрійського району, фронтовик, був кулеметником, брав участь у боях. Після поранення лікувався у шпиталі. Нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня та медаллю «За відвагу».
   У повоєнні роки працював літпрацівником знам'янської багатотиражки. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту та на факультеті іноземних мов Київського університету. З 1951 р. і до виходу на пенсію працював учителем у школі с. Володимирівки Знам’янського району. У вільний від роботи час займався творчістю.
   Все пережите під час війни М.Петров відтворив у книзі «Двоє на льотному полі», виданої в Центрально-Українському видавництві в 1995 році. До книги увійшли 16 оповідань. Більшість із них — про війну, окупацію, поведінку людей, які опинилися в екстремальних умовах. Інші — про труднощі в повоєнні роки, перші роки мирної праці на спустошених землях.
   Ті, хто прийшов на презентацію, мали можливість ознайомитися з особистими речами Миколи Гавриловича: листами з фронту до матері та молодшого брата, які написані на бланках та складені трикутниками; документами, серед яких комсомольський квиток, датований 1944 роком, та червоноармійська книжка кулеметника стрілецької дивізії; фото часів війни; інструкція по боротьбі з німецькими танками та пам'ятка наводчика гармати.
   Про літературну діяльність письменника-земляка розповіли численні публікації у пресі, замітки, рукописи.
   Науковець музею Т.Ревва ознайомила гостей з творчим шляхом письменника, зробила огляд оповідань з презентованої книги. Голова обласної організації НСПУ В.Бондар поділився спогадами про земляка та передав музею 56 листів письменника до рідних 1944—1946 рр.
   Презентацію прикрасили викладачі 1-ї музшколи Кіровограда В.Делестьянова та І.Криворучко, які виконали пісні часів Великої Вітчизняної.

Олександр РЯБОШАПКА


"Народне слово", 5.06.2014