Публікації

Таким запам'ятався поет Валерій Гончаренко


apub233.jpg (13975 bytes) apub234.jpg (31102 bytes)

   На п’ятнадцяті роковини від дня смерті відомого українського поета Валерія Гончаренка в Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка- Карого зібралися друзі, колеги по літературному цеху, шанувальники його таланту, зокрема вихованці обласної гімназії - школи мистецтв.
   Відкриваючи зібрання, директор музею Катерина Лісняк нагадала про основні віхи життєвого і творчого шляху поета. Той шлях не був прямим і легким, що цілком зрозуміло, адже Валерій Гончаренко «не вписувався» в радянську систему з її обмеженнями і догмами.
   Про це ж говорили й учасники вечора - голова обласної організації Національної спілки письменників Василь Бондар, письменники Володимир Могилюк і Сергій Колесніков, професор Григорій Клочек, журналісти Броніслав Куманський та Микола Цибульський. Кожен пригадував якісь деталі свого спілкування з Валерієм, його стосунків із владою.
   Усі сходилися на тому, що він був непересічним поетом, його творчість і нині вражає довершеністю і актуальністю, а тому доцільно було б видати збірник найкращих його творів. Ще одна пропозиція, що знайшла підтримку в учасників зібрання, - варто назвати іменем Валерія Гончаренка вулицю, на якій він жив. Відповідне звернення до депутатів міської ради підписали учасники заходу.

Валерій М'ЯТОВИЧ


«З перших уст», 11.06.2015