Публікації

Театр - їхній дім і життя


apub248.jpg (24294 bytes)


   Нещодавно у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого пройшла зустріч з актрисою Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького Оленою Короленко та її чоловіком, завідувачем електроосвітлювальним цехом театру Юрієм Сердюком. Вона була організована у рамках проекту «Театральні родини», започаткованого у березні нинішнього року.
   Олена Короленко - старожил Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького, тут вона працює вже понад 40 років. У її творчому доробку - понад 170 ролей, серед яких: Хотина («Сорочинський ярмарок» М.Гоголя), кума Марта («За двома зайцями» М.Старицького), полковниця («Ревізор» М. Гоголя), Одарка («Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка), Роза Олександрівна («Весілля на старості літ» О. Журбіна і Г. Фере) та ін.
   На зустріч з О.Короленко та Ю.Сердюком завітали актори театру ім. М.Кропивницького заслужені артисти України В.Литвиненко, В.Майстренко, Г.Романюк, помічник режисера Л.Кравцова, друзі театрального подружжя, викладачі та учні будівельного технікуму. Олена Володимирівна та Юрій Михайлович поділилися своїми враженнями від роботи в театрі, відповіли на численні запитання. У виконанні О. Короленко прозвучала поезія Василя Симоненка та Ганни Чубач.
   Співробітники музею на знак пошани до багаторічної акторської діяльності Олени Володимирівни підготували виставку «Театр обрав мене», з якою ознайомилися учасники зустрічі.

Н.МЕЛЬНИЧЕНКО,
науковий співробітник музею І.К.Карпенка-Карого


«З перших уст», 24.11.2016