Публікації

Від Куценка до Славутича


   Минулого тижня у міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого пройшли XI обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання. Цього разу вони були присвячені 100-річчю від дня народження поета, перекладача, громадського діяча Яра Славутича та 65-річчю від дня народження літературознавця Леоніда Куценка.
   За традицією на початку учасники й гості прослухали концерт за участі викладачів та учнів музичних шкіл Кропивницького. Потім, як годиться, згадали невтомний геній Леоніда Васильовича Куценка, літературознавчі та краєзнавчі пошуки якого відкрили для нас багато нових і напівзабутих імен.
   Тематична палітра цьогорічних читань була доволі різновекгорною. Серед заявлених виступів і повідомлень: «Феноменальність есеїстики Євгена Маланюка» (Г.Клочек), «Події Української революції на терені нашого краю у творі Юрія Липи "Рубан"» (Ю.Митрофаненко), «Колекція Ф.К.Сарани про Ю.Яновського. Постскриптум» (П.Рибалко), «Екслібриси колекції О.Ільїна» (Н.Зеленська), «Махнівська преса в Єлисаветграді (1918-1919 pp.)» (Р.Базака), «Українська співачка Одарка Захарова» (М.Долгіх), «Партизанський загін ім. Щорса Знам'янського району Кіровоградської області у 1941 році: легенда та дійсність» (І.Петренко), «Художні товариства та майстерні у Єлисаветграді - Кіровограді кінця XIX - першої половини XX ст.» (А.Надєждін) та інші.
   На жаль, на відміну від минулорічних серед учасників та гостей нинішніх Куценківських читань не було помітно вчителів та краєзнавців з районів, студентів та школярів бодай місцевих шкіл.

Руслан ТРИПІЛЬСЬКИЙ


«Народне слово».  22.02.2018