Публікації

Кропивничани з гумором провели «Ніч музеїв» у садибі Тобілевичів


    У міському літературно-меморіальному музеї імені Івана Карпенка-Карого до організації й проведення міжнародної акції під назвою «Ніч музеїв», поставилися серйозно. Тобто …з гумором.
    Для тих щасливців, котрі завітали сюди суботнього вечора 19 травня, на просторому подвір’ї, обрамленому фруктовим садом, де дозрівають черешні, грала музика, лунали пісні, а в будинку, що пам’ятає корифеїв театру та багатьох світочів національної культури, один за одним йшли заплановані цікаві заходи.
    Втім, насамперед, слово отримали люди, котрі роблять наше життя яскравішим, змістовнішим і веселішим. Так, давно відомий далеко за межами Кропивницького серйозний колекціонер Юрій Тютюшкін репрезентував виставку «Український гумор в дореволюційній листовій картці». Зібрані ним протягом багатьох років зображення з влучними підписами на основі народної мудрості, приказок і прислів’їв, цитат із «Запорожця за Дунаєм» повернули глядачів до часів столітньої давнини, коли, з одного боку, вже розпочиналася ера повітроплавання, а з іншого, ще актуальним лишалося висміювання пияцтва та інших людських вад.
    Автором зображень на поштових листівка був Василь Гулак – український художник-гуморист початку XX століття. Крім сказаного, його роботи пропагували українську культуру, побут та багатство рідної мови. Переглядаючи на виставці ці жартівливі зображення, відвідувачі музею не лише посміхалися, а й починали глибше розуміти побут та розваги українців початку ХХ століття.

apub281.jpg (48118 bytes)

apub282.jpg (62465 bytes)

apub283.jpg (56848 bytes)

apub284.jpg (43428 bytes)

    А ось про найсучасніші проблеми наших співгромадян влучно, з гумором, а частіше з іронією та сарказмом говорив письменник Борис Ревчун. Публіка доволі жваво реагувала на озвучені автором неординарні думки в чотири рядки у вигляді класичних катренів та рубаїв. І про «садок вишневий біля хати скраю», і про того, «хто за бороду вхопить не може Бога, за роги ухопити може біса», і, звісно, про тих, хто «життя полегшить обіцяють», а насправді «полегшують гаманці». Насамкінець поет-філософ, під аплодисменти, чудово поставленим голосом виконав кілька народних пісень, перероблені, так би мовити, «на теми дня». Зокрема, пісня «Із сиром пироги» після «доопрацювання» недвозначно почала оповідати про події на сході України.
    Шкода, що обравши «ніч» в одному музеї Кропивницького, майже неможливо було потрапити до інших, де відбувалися не менш цікаві події й зустрічі.

Федір Шепель


«З перших уст», 21.05.2018