Публікації

До садиби Івана Карпенка-Карого завітали учні кропивницького ліцею «Сокіл»


apub290.jpg (47529 bytes)

   У міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого відбулися заходи, присвячені дню народження визначного українського драматурга й нашого земляка, який народився 29 вересня 1845 року.
   Іван Франко відносив Карпенка-Карого до «головних продуктивних сил українського письменства», «таланту, наділеного всіма прикметами великих малярів побуту і національного психолога».
   «Він був одним з батьків нового українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має не тільки наша література, але й - слов’янських народів. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів, міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя» – писав Великий Каменяр.

apub291.jpg (51142 bytes)

apub292.jpg (36265 bytes)

   До садиби, де жив Іван Карпенко-Карий, завітали учні кропивницької загальноосвітньої школи-інтернату, ліцею «Сокіл». Саме до них звернулася співробітник музею Тетяна Ревва, котра, коментуючи підготовлену музеєм до цієї події дати виставку, детально розповіла про життя Івана Карпненка-Карого і в батьковому домі (де нині розгорнув експозиції згаданий музей), і на Хуторі Надія. Вона зупинилася окремо, як на періодах розквіту цієї садиби, так і на непростих моментах його існування аж до створення музею-заповідника.
   Перед відвідувачами виступипи лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів викладача Кропивницької музичної школи № 4 Любов Кардаш та її учениця Ганна Чумаченко. Перша показала музичну композицію в образі Марусі Чурай. А друга – заспівала пісню Марка Кропивницького під супровід бандури.
   Спогадами про свої багаторічні виступи на Всеукраїнському фестивалі «Вересневі самоцвіти» поділилася колишня артистка музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Олена Короленко. Вона побажала юним українцям бути сміливими і самостійно та впевнено робити власне життя.

Федір Шепель, фото автора


«З перших уст», 28.09.2018