Публікації

У Кропивницькому до дня народження
Івана Карпенка-Карого в музеї його імені провели зустріч


apub293.jpg (42077 bytes)

   Учора, 27 вересня, в садибі Тобілевичів, а нині міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого відбулися заходи, присвячені дню народження визначного українського драматурга й нашого земляка, який народився 29 вересня 1845 року. Іван Франко відносив Карпенка-Карого до «головних продуктивних сил українського письменства», «таланту, наділеного всіма прикметами великих малярів побуту і національного психолога».
   «Він був одним з батьків нового українського театру, – писав Великий Каменяр, – визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має не тільки наша література, але й – слов’янських народів. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів, міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя».

apub294.jpg (48484 bytes)

   До садиби, де жив Іван Карпенко-Карий, завітали учні Кропивницької загальноосвітньої школи-інтернату, ліцею «Сокіл». Саме до них звернулася співробітник музею Тетяна Ревва, котра, коментуючи підготовлену музеєм до цієї події дати виставку, детально розповіла про життя Івана Карпненка-Карого і в батьковому домі (де нині розгорнув експозиції згаданий музей), і на Хуторі Надія. Вона зупинилася окремо, як на періодах розквіту цієї садиби, так і на непростих моментах його існування аж до створення музею-заповідника.
   Подарунком для юних відвідувачів стали проникливі виступи лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів викладача Кропивницької музичної школи № 4 Любові Кардаш та її учениці Ганни Чумаченко. Перша показала музичну композицію в образі Марусі Чурай. А друга – заспівала пісню Марка Кропивницького під супровід бандури.

apub295.jpg (44220 bytes)

   Насамкінець спогадами про свої багаторічні виступи на Всеукраїнському фестивалі «Вересневі самоцвіти» поділилася колишня артистка музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Олена Короленко. Вона побажала юним українцям бути сміливими і самостійно та впевнено робити власне життя.

apub296.jpg (44029 bytes)

Федір Шепель, фото автора


«Рідний край», 28.09.2018