Публікації

Літературний портрет: у Кропивницькому стратував новий мистецький проект


apub329.jpg (60815 bytes)

   У Кропивницькому міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого провели заходи, приурочені 80-річчю поетеси Тамари Журби.

apub330.jpg (51376 bytes)

   Ними музей розпочинає новий проект під назвою «Літературний портрет» – до тридцять п’ятої річниці створення Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.
   Камертоном літературної зустрічі став виступ викладачки музичної школи № 3 Аліни Довгої, котра на скрипці виконала один з творів композитора Мирослава Скорика.
   Працівниця музею Наталія Мельниченко представила матеріали виставки «Тамара Журба: доля і творчість». Експозиція знайомить з добіркою світлин, книг поетеси «Дотиком серця», «Лагідна земля», «Жіноча розмова», «Зимова флейта» (відзначена обласною літературною премією імені Євгена Маланюка), «Звідкиля ти, журавлятко?», а також творами письменників краю про саму ювілярку.
   Спогадами про неї поділилися очільник обласної організації НСПУ, прозаїк Василь Бондар та поетеса Антоніна Корінь. Йшлося про життя та творчість Тамари Журби в період її тридцятилітнього проживання в селі Іванівці Долинського району, а ще про листування та інші творчі контакти з поетесою після виїзду до Аргентини.
   Студенти Кропивницького музичного коледжу разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності мови Олексієм Дорошевим підготували літературну композицію з ліричних творів Тамари Журби.
   Проникливо звучали відеозаписи пісень «Не чекай» на слова Тамари Журби у виконанні автора музики Олександра Лазарєва та «Чайка в Аргентині» на слова Валентини Кондратенко-Процун у виконанні автора музики Петра Лойтри.

apub331.jpg (40057 bytes)

apub332.jpg (39046 bytes)

 

Федір Шепель, фото автора


«З перших уст», 29.01.2019