Публікації

«Тамара Журба: доля і творчість»


    Під такою назвою у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого нещодавно було відкрито виставку до ювілею української поетеси , члена Кіровоградської обласної організації НСПУ Тамари Журби.   
    Експозиція знайомить з добіркою світлин і книг письменниці «Дотиком серця», «Лагідна земля», «Жіноча розмова», «Зимова флейта» (відзначеною у 2004 році обласною літературною премією імені Євгена Маланюка), «Звідкіля ти, журавлятко?».
    Творчий доробок Тамари Гнатівни не залишає байдужими як пересічних читачів, так і колег по перу. Про це свідчать публікації А. Корінь «Лагідна земля Тамари Журби», В. Погрібного «Гінці до відкритого серця», спогади Г. Гусейнова у книзі «Господні зерна», інтерв’ю з ювіляркою В. Бондаря «Тамара Журба: «Перейти межу мовчання я змогла лиш завдяки нерозірваним зв’язкам з рідною землею».
    А розпочалася зустріч з чарівної «Мелодії» Мирослава Скорика у виконанні викладачки з класу скрипки музичної школи № 3 Аліни Довгої. У свій час Тамара Журба розповідала, що в роки дитинства у їх хаті звучала скрипка, на якій грав батько.
    Учасники заходу згадали пані Тамару як талановиту поетесу і непересічну особистість. Нині Тамара Гнатівна мешкає в Аргентині, але всім серцем залишається з Україною. Голова Кіровоградської обласної організації НСНУ Василь Бондар зазначив, що Тамара Журба залишила помітний слід у літературному житті нашого краю. Поетеса Антоніна Корінь поділилася спогадами про зустрічі з землячкою на Долинщині.
    Вірші ювілярки звучали у виконанні студентів музичного коледжу, які разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності актора Олексієм Дорошевим підготували композицію з її ліричних творів.
    Гості заходу переглянули відеокліп пісні «Не чекай» на слова Тамари Журби у виконанні автора музики Олександра Лазарєва. Поетеса Валентина Кондратенко-Процун присвятила Тамарі Журбі вірш «Чайка в Аргентині», який було покладено на музику композитором з Малої Виски Петром Лойтрою. Запис пісні у виконанні автора став заключним акордом зустрічі.
     Вшанувати ювілярку прийшли студенти Кіровоградського музичного коледжу, письменники, любителі поезії.

Наталія Мельниченко, науковець музею


«Народне слово» 07.02.2019