Публікації

КУЦЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ, РІК 2019-Й


apub333.jpg (40529 bytes)

    15 лютого в літературно- меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького пройшли XII обласні літературно-краєзнавчі читання, присвячені 80-річчю Кіровоградської області.
    Спільний проект музею І.К.Карпенка- Карого, обласної організації Національної спілки краєзнавців та Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В.Сухомлинського вже давно став візитною карткою області і міста, трибуною для обміну здобутками та відкриттями у галузі краєзнавства.
    Читання були започатковані у 2008 році на честь знаного в Україні вченого, літературознавця, доктора філологічних наук, професора КДПУ ім. В.Винниченка Леоніда Куценка. Саме він відкрив широкому загалу ім’я одного з найкращих поетів української діаспори Є.Маланюка, дослідив цікаві сторінки життя Д.Чижевського, М.Зерова, М.Куліша, М.Вороного, Ю.Дарагана, Л.Чернова-Малошийченка, М.Чирського та ін.
    Як свідчить статистика заходу, за минулі роки 17 з 21-го району області були представлені на читаннях трьома сотнями доповідачів.
    У нинішніх читаннях взяли участь більше двох десятків доповідачів з обласного центру та районів, серед яких викладачі ЦДПУ ім. В.Винниченка, музичного коледжу, співробітники музеїв, бібліотек, обласного архіву, вчителі та творча інтелігенція.
    Більша частина виступів була присвячена становленню та розвитку Кіровоградської області, її історичному минулому, бурхливому сьогоденню. Цікавими були доповіді про відомих уродженців нашого краю: М.Петрова, М.Білана, Л.Горячко, О.Кердіваренка, В.Погрібного, Я.Славутича, Ф.Сарану та ін.
    Присутнім був продемонстрований фільм із серії «Світ у чуттєвих образах», присвячений скульптору В.Френчку. Митець передав до музею скульптурний портрет Л.Куценка та ескіз меморіальної дошки Леоніду Васильовичу.
    Гостей ознайомили з виставкою «Тобі, Кіровоградщина: історія області у книгах, листівках, путівниках». В експозиції представлені видання краєзнавчого характеру та листовні картки з фондів музею, які висвітлюють історію розвитку нашої області.


«Первая городская газета», 21.02.2019