Виставки


Зустріч з родиною О.Короленко та Ю.Сердюка
у рамках музейного проекту «Театральні родини»


   14 листопада 2016 року в літературно-меморіальному музеї І.К. арпенка-Карого відбулася зустріч з актрисою Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького Оленою Короленко та її чоловіком - завідуючим електроосвітлювальним цехом театру Юрієм Сердюком. Ця зустріч пройшла в рамках проекту «Театральні родини», започаткованого музеєм на початку 2016 року.
   Олена Короленко – сторожил Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького, в якому працює більше 40 років. Актриса народилася 31 серпня 1950 року в родині військового у м. Білогорськ Амурської області. У 1952 році батьки О. Короленко переїхали у м. Буринь Сумської області, де і пройшло дитинство та юність Олени Володимирівни. У 1972 році закінчила акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого. Кар’єру актриси розпочала у Рівненському драматичному театрі. З 1973 року служить у Кіровоградському театрі ім. М. Кропивницького.
   У творчому доробку актриси понад 170 ролей, серед яких: Хотина («Сорочинський ярмарок» М.Гоголя), кума Марта («За двома зайцями» М.Старицького), полковниця («Ревізор» М.Гоголя), Одарка («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка), Роза Олександрівна («Весілля на старості літ» О. Журбіна і Г. Фере) та ін. У 1974 році за роль Ніни у виставі «Яким тебе люблять» за п’єсою Ю. Яковлєва О. Короленко отримала премію за кращу жіночу роль, а у 2012 році - Почесну відзнаку Національної спілки театральних діячів України за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва та високий професіоналізм.
   Чоловік О. Короленко Юрій Сердюк працює у театрі ім. М. Кропивницького з 1990 року, де пройшов шлях від звичайного водія до начальника електроосвітлювального цеху.
   На зустріч з О.Короленко та Ю.Сердюком завітали актори театру ім. М.Кропивницького заслужені артисти України В.Литвиненко, В.Майстренко, Г.Романюк, помічник режисера Л.Кравцова, друзі театрального подружжя, викладачі та учні будівельного технікуму.
Учасники музейного заходу мали можливість поспілкуватися з театральною родиною. Олена Володимирівна та Юрій Михайлович поділилися своїми враженнями про роботу в театрі, відповідали на численні запитання. У канву зустрічі добре вписалися вірші В.Симоненка та Г.Чубач у виконанні О.Короленко.
   Співробітники музею на знак пошани до багаторічної акторської діяльності Олени Володимирівни підготували виставку «Театр обрав мене», з якою ознайомилися учасники заходу.


kar1339m.jpg (4690 bytes) kar1340m.jpg (6215 bytes) kar1341m.jpg (5779 bytes) kar1343m.jpg (5281 bytes)
Зліва направо: Ю.М.Сердюк, О.В.Короленко, В.І.Литвиненко, Л.Й.Кравцова Екскурсію по виставці «Театр обрав мене» проводить науковець музею Н.Мельниченко Учасники музейного заходу

kar1342m.jpg (5366 bytes) kar1344m.jpg (5614 bytes)
Виступ заслуженої артистки України, актриси театру ім. М.Кропивницького В.І.Литвиненко Фото на згадку про зустріч у музеї