Виставки


Літературні студії


   У день cвятого Миколая в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого пройшли літературні студії, присвячені 125-річчю від дня народження знаного українського письменника, драматурга, журналіста М.Г.Куліша.
   Микола Гурович Куліш – один з найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття. Автор 14 п’єс, найвідоміші з яких: «97», «Патетична соната», «Мина Мазайло», «Народний Малахій». Ці п’єси нічим не поступаються кращим зразкам світової драматургії.
   Одна зі сторінок життєпису письменника пов’язана з нашим містом. У квітні 1925 р. Миколу Гуровича призначили на посаду головного редактора газети «Червоний шлях». Майже п’ять місяців М. Куліш редагував провінційну газету, одночасно займаючись літературною діяльністю. У нашому місті драматург закінчив роботу над п’єсою «Так загинув Гуска», яка і сьогодні користується попитом у театрах України.
   Враження від перебування у Зінов’євську (нині м. Кропивницький) знайшли відгук у комедії «Хулій Хурина», фейлетонах та листах М.Г.Куліша до письменника І.Дніпровського. Нажаль, доля М.Г.Куліша досить трагічна. Він, як і сотні знаних українських письменників, став жертвою політичних репресій 1930-х рр. і загинув у сталінських таборах.
   На літературні студії, присвячені М.Г Кулішу до музею завітали викладачі та студенти коледжу технічного університету, знані літератори та краєзнавці. Їм була запропонована цікава програма, до якої увійшов перегляд документального фільму «Розстріляне Відродження», мультимедійна презентація «Життєпис Миколи Гуровича Куліша», яка підготовлена студенткою ІІІ курсу Кіровоградського музичного училища Є.Сімаковою.
   Члени драматичного гуртка, що діє при творчому клубі «Натхнення» музичного училища (керівник Л.І.Френчко) показали сцени з вистави «Мина Мазайло» за однойменною п’єсою М.Г.Куліша.
   Голова обласної організації НСПУ В.В.Бондар поділився своїми враженнями від прочитання монографії літературознавця Н.Кузякіної «Траєкторії доль», яка присвячена М.Г.Кулішу.
   Знаний краєзнавець Ф.О.Шепель розповів про перебування М.Г.Куліша у нашому місті, про необхідність встановлення меморіальної дошки на будинку, де мешкав знаний драматург.
   Завершився музейний захід привітаннями з днем святого Миколая та жвавим спілкуванням студентської молоді з організаторами літературних студій.


kar1703m.jpg (5674 bytes) kar1704m.jpg (5658 bytes) kar1705m.jpg (5698 bytes)
Учасники літературних студій – студенти коледжу технічного університету Л.І.Френчко - керівник творчого клубу «Натхнення» музичного училища м. Кропивницького Студентка музичного училища Є.Сімакова розповідає про М.Г.Куліша

kar1706m.jpg (5175 bytes) kar1707m.jpg (5764 bytes) kar1714m.jpg (4380 bytes) kar1708m.jpg (4837 bytes)

Сцени з вистави «Мина Мазайло» за однойменною п’єсою М.Г.Куліша
у виконанні акторів драмгуртка творчого клубу «Натхнення»
музичного училища м. Кропивницького. Керівник – Л.І.Френчко


kar1709m.jpg (6137 bytes) kar1710m.jpg (4324 bytes) kar1711m.jpg (6244 bytes)
Викладачка коледжу технічного університету С.І.Ілючек висловлює подяку організаторам літературних студій Голова обласної організації НСПУ В.В.Бондар розповідає про книгу Н.Кузякіної «Траєкторія доль», яка присвячена М.Г.Кулішу Знаний краєзнавець Ф.О.Шепель розповідає про перебування М.Г.Куліша
у нашому місті

kar1712m.jpg (5385 bytes) kar1713m.jpg (5423 bytes)
Учасники літературних студій: В.В.Бондар, К.Є.Лісняк, Ф.О.Шепель, Л.І.Френчко, А.М.Надєждін Актори-аматори драмгуртка творчого клубу «Натхнення» музичного училища м. Кропивницького. Керівник – Л.І.Френчко