Виставки


«Серце, віддане дітям»


    5 жовтня 2018 р. у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького пройшли літературно-краєзнавчі студії «Серце, віддане дітям», присвячені 100-річчю від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського.
    Думки і мрії цієї незвичайної людини не перекреслив час. В.О.Сухомлинський увійшов в історію педагогічної науки як поборник гуманістичних і новаторських ідей у вихованні дітей.
    Геніальний педагог і письменник народився 28 вересня 1918 р. у с. Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області. Після закінчення Полтавського педінституту у 1935 році, розпочав педагогічну діяльність. У тридцятирічному віці став директором Павлиської середньої школи Онуфріївського району Кіровоградської області. Перебування на цій посаді тривало 23 роки.
Наш земляк розробив оригінальну систему навчально-виховної роботи з дітьми у школі та в родині, яка здобула світове визнання.
    В.О.Сухомлинський – кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР, Герой Соціалістичної Праці, заслужений учитель УРСР.
    Його педагогічна спадщина - 50 книжок, 500 статей, 1500 казок для дітей, вибрані твори у п’яти томах. Праці нашого земляка були видані 53 мовами світу загальним тиражем 15 мільйонів примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена 30 мовами.
     Музейний захід розпочався погашенням поштових конвертів, виданих до 100-річного ювілею знаного педагога.
    Учасники заходу – учні НВК гімназії-інтернату школи мистецтв ознайомилися з основними життєвими віхами знаного педагога, з виставкою, присвяченою В.О.Сухомлинському. В експозиції представлені праці Василя Олександровича «Народження громадянина», «Серце віддаю дітям», «Сто порад учителеві», «Павлиська середня школа» та знамениті «Павлиські казки», малюнки до яких створили учні Кропивницької художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна.
    На літературно-краєзнавчі студії до музею завітала кандидат педагогічних наук, викладачка Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Н.А.Калиниченко, яка поділилася своїми враженнями від зустрічей з відомим педагогом. Надія Андріївна продемонструвала учнівській молоді відеозапис уроку, який проводив Василь Сухомлинський.
    Про листування з директором музею В.О.Сухомлинського при Павлиській школі розповів поет, член літературного об’єднання «Степ» Станіслав Новицький.
     На згадку про музейний захід гості отримали в подарунок ювілейні конверти.


kar1915m.jpg (6604 bytes) kar1916m.jpg (7698 bytes) kar1917m.jpg (6885 bytes)
Погашення ювілейних конвертів проводить співробітник Укрпошти Аліна Просвірнєва Ведуча літературно-краєзнавчих студій науковець музею Тетяна Ревва

kar1918m.jpg (9552 bytes) kar1919m.jpg (7009 bytes) kar1920m.jpg (7970 bytes)
Про зустрічі з В.О.Сухомлинським розповідає
кандидат педагогічних наук, викладачка ЦДПУ ім. В.Винниченка
Н.А.Калиниченко

kar1921m.jpg (5392 bytes) kar1923m.jpg (5448 bytes) kar1922m.jpg (6415 bytes) kar1924m.jpg (7328 bytes)
Учасники музейного заходу з дарунками – ювілейними конвертами Виступ молодого поета Стаса Новицького Фрагмент виставки «Серце, віддане дітям»