Виставки


«Партитура життя Олександра Жовни»


    18 лютого в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого презентовано виставку «Партитура життя Олександра Жовни», присвячену 60-річчю відомого прозаїка, кіносценариста, режисера.
    Книги, численні фото, журнали з публікаціями письменника, рекламні кіноматеріали до його фільмів, дбайливо зібрані науковцями, відтворюють грані різнобічної обдарованості митця. Копії малюнків, надані автором спеціально для виставки, знайомлять відвідувачів з портретами мешканців дитячого будинку для особливих діток. По закінченню Київського педінституту у вісімдесятих роках Жовна працював у такому закладі і спробував зобразити деяких вихованців. Олександр вважає, що в особливих діток нехай маленький розум, але велике серце.
    До самого початку заходу зберігалася інтрига: чи прибуде на відкриття виставки ювіляр? Олександр Юрійович зробив приємний сюрприз і з’явився в компанії відомої очільниці видавництва «Імекс -ЛТД» Тамари Саміляк.
    Директор музею Лариса Хосяінова ознайомила гостей та учасників зустрічі - студентів музичного коледжу та шанувальників творчості митця - з виставкою. Разом переглянули відеороліки до останніх за часом фільмів Жовни, послухали його улюблені мелодії - музику Едуарда Артемьєва до кінофільмів «Раба любові», «Свій серед чужих, чужий серед своїх». Тамара Саміляк, у чиєму видавництві надруковано чотири книги Олександра Жовни, розповіла, як їй працювалося з нашим знаменитим земляком і висловила надію на подальшу співпрацю. Студенти музичного коледжу разом із викладачем світової літератури та художньої культури Людмилою Френчко, кропивницькі літератори активно спілкувалися з гостем, ставили чимало запитань.
    На останок - автограф-сесія, спільні фото.
    Емоційна зустріч залишила по собі незабутні враження.


За п’ять хвилин до відкриття виставки


Наші гості Олександр Жовна та директор музею Лариса Хосяінова Олександр Жовна - головний герой зустрічі

Очільниця видавництва «Імекс» Тамара Саміляк На згадку про музей - книга Автограф-сесія

Лариса Хосяінова, Олександр Жовна, Тамара Саміляк Олександр Жовна з науковцями музею Фото на згадку  Борис Притула, Олександр Жовна, Тамара Саміляк, Лариса Хосяінова