Виставки


«Осінній вечір у Тобілевичів»


    24 вересня у міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відзначили одразу дві події, дати яких майже збігаються між собою, – 175- річчя від дня народження І.К. Карпенка-Карого і 25-річчя самого музею. Попри всі ювілейні традиції, «Осінній вечір у Тобілевичів» проходив без «парадних» промов і офіціозу - щиро,так, як святкують день народження рідної людини.
   Звісно ж, музейники підготували і книжкову виставку, на якій представлено все, що вдалося зібрати за 25 років з друкованої Карпенкіани - від першого прижиттєвого видання творів Івана Тобілевича і до яскравих шкільних видань останніх років. Присутні почули як у музей потрапили деякі книги: від найпершої друкованої збірочки творів Івана Карповича 1886 року, принесеної на урок учнем школи, до останніх двох томів вибраних творів, теж прижиттєвих, подарованих добродієм з Києва. А майже пригодницька історія із збіркою творів Котляревського 1876 року! Наприкінці 1920-х років книга з будинку Тобілевичів опинилася на смітнику, була врятована хлопчиком-сусідом, через кілька десятиліть подарована режисеру тоді ще Кіровоградського театру ім. Кропивницького Івану Казнадію.
    Фотовиставка «Свята і будні музею І.К.Карпенка-Карого» відобразила 25-річний літопис подій музейного життя.
Учасники творчого колективу «Екскурс-інформ» Василь Левицький, Олександр Лещенко, Дар’я Ворожко допомогли уявити, а що було б, якби Іван Тобілевич опинився у своєму міському будинку просто зараз, під час його віншування. Розповіли аматори і про історію кохання сестри Івана Карпенка-Карого Марії та Йосипа Шевченка, небожа Кобзаря.
    Старий будинок і садок, як і багато років тому, почули мелодійну українську пісню, яку виводив ніжний дівочий голос. Амелія Небесна, студентка одного з кропивницьких ліцеїв, на кілька хвилин змусила повірити, що то Марія Тобілевич повернулася додому.
    Веселий скетч у виконанні директорки музею Лариси Хосяінової і Василя Левицького розповів, як 25 років тому на культурній мапі нашого краю з’явився новий літературний музей.
    Численні друзі щиро вітали колектив музею з визначною подією, робили подарунки, а вихованці творчого клубу «Натхнення» під керівництвом викладачки музичного коледжу Людмили Френчко підготували відеопроект – фільм про музей «І школа, і храм, і священне місце…»


   

Перед початком заходу

Несподівана зустріч Івана Тобілевича та директорки музею Лариси Хосяінової У ролі І.Тобілевича – Василь Левицький Історія кохання Йосипа Шевченка та Марії Тобілевич у виконанні Дар’ї Ворожко та Олександра Лещенка «Ой закувала зозуля» у виконанні студентки ліцею сфери послуг і торгівлі Амелії Небесної

Народження музею Учасники творчого колективу «Екскурс-Інформ»: Дар’я Ворожко, Василь Левицький, Олександр Лещенко Колектив музею Вітання від очільника Кіровоградської обласної організації НСПУ Василя Бондаря

Директор музею музичної культури ім. К.Шимановського Олександр Полячок з привітаннями Віршований подарунок від журналістки Людмили Макей Нова книга для музейників від директора видавництва «КОД» Віктора Лисенка Музичне вітання від дуету «Лебедина вірність»

Очільниця ТО «Парус» Олена Надутенко – про багаторічну дружбу з музеєм Зінаїда Андріяшевська – керівник творчого клубу «Ниточка»  Вітальне слово від колег – співробітників художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна Олександр Антоненко – керівник Новоукраїнської літстудії «Ранок» Катерина Салтан – завідувачка Новенської бібліотеки-філії № 17 з привітаннями