Виставки


Презентація книги "Злиття поколінь"


    31 березня 2011 р. в Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася презентація книги "Злиття поколінь". Це збірка поезії двох авторів: кіровоградця Миколи Левандовського - "Життя - польоту відчуття" (художник Л.Давиденко) та новомиргородця Володимира Бреуроша "Пригубити б той рай…" (художниця Н.Яцків)
    Ведуча, член НСПУ поетеса Антоніна Корінь, яка є співавторкою цього проекту, бо стала упорядником, редактором і менеджером видання та автором післямови, представила обох авторів.
    М.Левандовський, заслужений працівник культури України, актор і режисер, диктор обласного радіо "Скіфія-центр", все життя писав вірші, але оприлюднення їх довгий час було для нього неможливим як для сина, котрий мав батька - "ворога народу", через що і сам підпав під це страшне визначення в часи сталінських репресій. І лиш коли батько і син були реабілітовані, М. Левандовський знайшов у собі сили засісти за рукопис майбутньої книги, коли три роки тому став членом кіровоградського творчого клубу "Євшан", а згодом - творчого об'єднання "Парус" при міському Будинку вчителя, де минулого року десяток його віршів, що увійшли і до першої книги, вперше опубліковано в альманасі "10 лет под "Парусом". А книзі "Життя - польоту відчуття" (українська і російська поезія) редактор дала таку назву тому, що поет і у 80 усе ще долає все нові вершини, а також тому, що три роки його життя були пов'язані з авіацією. Книга ця - дарунок від ініціатора проекту В.Бреуроша та мецената, видавця В.Ф.Лисенка до 80-річчя М. Левандовського.
    42-річний В. Бреурош - теж член творчого клубу "Євшан" і літоб'єднання "Степ" - уже не новачок у літературі. У 2008 р. він видав у м. Малій Висці, звідки він родом, книгу теософської публіцистики "Христос і Антихрист" (рос. мов., 600 стор.). А в 2010 р. - першу збірку духовної і громадянської лірики "На крилатій зорі" (Кіровоград, "Поліграф-сервіс").
    Ця - спільна книга, більше половини якої займає його духовна збірка "Пригубити б той рай…" - третя книга автора, який працює проповідником християнства. Тому і його лірика - то духовна проповідь головних християнських заповідей.
    На вірші обох поетів кіровоградські композитори П.Гарбар, А.Шульга та А.Чечель створили десяток пісень, які прозвучали у виконанні аматорських співаків - дуету "Доля", тріо "Чечевиця" та барда А.Шульги в ході читання поетами своїх творів.
    У презентації взяли участь і виступили члени творчих об'єднань "Вись" (Новомиргород), "Степова криниця", "Пролісок" (Мала Виска і Добровеличківка), "Євшан", "Єлисаветградський узвіз", "Степ", НСПУ, "Парус", викладачі, студенти, священнослужителі, видавці, друзі поетів, бібліотекарі, любителі поезії рідного краю.


kar677m.jpg (7216 bytes) kar678m.jpg (10918 bytes) kar679m.jpg (11473 bytes)