Виставки


Зустріч з Петром Мельником


    24 лютого 2021 року до літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого на чергову зустріч нового проекту «Відкриті сторінки душі» завітав почесний гість – заслужений журналіст України, очільник Кіровоградської обласної організації Національної спілки журналістів України Петро Мельник.
    У Петра Петровича цікава й різноманітна біографія та діяльність. Народився в Ульяновському (нині Благовіщенському) районі Кіровоградської області, закінчив фізико-математичний факультет Кіровоградського педагогічного інституту ім. О.Пушкіна. Працював учителем фізики та математики, заступником директора школи з виховної роботи, позаштатним кореспондентом районної газети на Миколаївщині. П’ять років присвятив журналістській роботі у Новоукраїнці.
    Згодом став радником голови Держкомітету з питань розвитку підприємництва України О.Кужель. Далі була держслужба в РДА та ОДА, а також в «Укрінформі» Кабміну України. Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.
    Був шеф-редактором об’єднаної редакції видань «Кіровоградської правди» та очолював РВО «Сільське життя» в Добровеличківці. Останні 12 років – власний кореспондент газети Верховної Ради України «Голос України», до якої, відвідуючи заходи музею І.К.Карпенка-Карого, подає інформацію про них. Наприклад, про події, приурочені до 25-річчя відкриття музею.
    У журналістському доробку нашого гостя тисячі публікацій – від районної до всеукраїнської преси. Нагороджений Почесними грамотами Верховної Ради України, відзнаками Націонльної спілки журналістів України: Почесним знаком та Золотою медаллю української журналістики. Є кавалером орденів Пресвятої Богородиці ІІ ступеня, «Лицар України», «Георгій Переможець». Міжнародна Академія Козацтва присвоїла П.Мельнику звання генерала-лейтенанта козацтва.
    Та не лише публіцистиці віддає свій хист Петро Мельник. Він пише вірші і прозу. Нещодавно видав три книги кулінарних казок для дітей, які подарував музею.
    У будинку Тобілевичів Петро Мельник ознайомився з музейними експозиціями. Численні питання для інтерв’ю з ним підготувала науковиця Антоніна Корінь. Були окреслені шляхи подальшої співпраці спілки журналістів Кіровоградщини з літературним музеєм.


kar2865m.jpg (10721 bytes) kar2866m.jpg (7942 bytes) kar2867m.jpg (5008 bytes) kar2868m.jpg (5086 bytes) kar2869m.jpg (6325 bytes)