Виставки


Зустріч з поетесою Оксаною Буяновою (Корнієнко)


    19 березня у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького у рамках проекту «Відкриті сторінки душі» відбулася зустріч з поетесою, членом Кіровоградської обласної організації НСПУ Оксаною Буяновою (Корнієнко). Народилася 29 квітня 1987 р. у м. Кіровограді (нині м. Кропивницький Кіровоградської області).
    Закінчила факультет філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (2009) та Київський педагогічний університет імені Михайла Драгоманова (2014). Писати почала з 14 років.   
    Книги молодої письменниці «Мовчати про любов» (2009) та «Віра і чотири хризантеми» (2019) вже знайшли своє місце у музейному зібранні.
    Свого часу презентації обох книг зацікавили читацьку аудиторію і висвітлювалися на сторінках місцевих ЗМІ. Поезія О.Буянової отримала схвальні відгуки як літераторів старшого покоління – очільника Кіровоградської обласної організації НСПУ Василя Бондаря, літературознавиці Антоніни Царук, так і представників молодого покоління в літературі - Василя Левицького та Надії Гармазій.
    Гостя зустрічі розповідала не тільки про роботу над новою книгою, а й про те, що самостійно вивчає іспанську, німецьку, арабську та намагається перекладати поезії цими мовами. Молода письменниця займається і просвітницькою місією. Як і багато представників її покоління, має свій блог, в якому робить огляд нових книг та ділиться з підписниками враженнями від прочитаного.
    Оскільки зустріч відбулася напередодні Всесвітнього дня поезії, Оксана розповіла про одну з нових передач, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Мова йшла і про маловідомі факти з життя відомої української письменниці та про місця, пов’язані з її перебуванням у нашому краї.
    Оксана Буянова ознайомила нас з добіркою своїх віршів, які увійдуть до нової книги поезій, над якою вона працює нині. Однією з тем розмови стало і хобі літераторки – мандрівки, під враженням від яких з’являються нотатки про подорожі Україною. Обговорили і перші вдалі кроки в жанрах літературного краєзнавства та критики. Героїня зустрічі висловила думку про розширення кордонів для спілкування з письменниками не тільки нашого краю, а й усієї України.
    Поетеса з теплотою згадала і про своїх наставників. Зокрема, про літературознавця, колишнього викладача ЦДПУ імені Володимира Винниченка Василя Марка, книгу спогадів про якого нині впорядковує Антоніна Царук. Антоніна Петрівна, до речі, і надихнула Оксану Буянову на створення майбутньої книги.
    У результаті зустрічі народилося чимало творчих ідей, які стануть черговим приводом для нових зустрічей у затишній Карпенковій оселі.


kar2871-1m.jpg (11140 bytes) kar2871-2m.jpg (6812 bytes) kar2871-3m.jpg (6832 bytes) kar2871-4m.jpg (6675 bytes)