Виставки


Зустріч з поетом Станіславом Новицьким


    12 квітня у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького у рамках проекту «Відкриті сторінки душі» відбулася зустріч з молодим поетом Станіславом Новицьким.
    Він – член творчих об’єднань «Ліра» і «Парус». Постійно знаходиться у творчому пошуку, має цікаві задуми. У складі делегацій письменників, журналістів, працівників культури виїздить на літературні зустрічі з читачами Кіровоградської та сусідніх з нею областей.
    Наш гість закінчив Кропивницьке ВПУ № 4. Нині мешкає у с. Високі Байраки. Станіслав – автор двох збірок поезії: «Акафіст коня» (2020) та «Полудень» (2021). Його книги отримали схвальні відгуки досвідчених колег по перу Віктора Терена, Василя Бондаря, Олени Надутенко, Антоніни Корінь. Має чудову бібліотеку творів класиків і сучасних письменників. З багатьма українськими літераторами підтримує зв’язки, обмінюється книгами. Дорожить колекцією письменницьких автографів, про які розповідає із захопленням.
    При абсолютній нестачі вільного часу (працює у дві зміни у Кропивницькому підприємстві «САВІЛ», доглядає сад, город, невеличке господарство), знаходить час для творчості: окрім віршів пише прозу, статті, спогади про зустрічі із цікавими людьми, епіграми.
    Сьогодні мова йшла про вже відомі поезії автора і про нові, які увійшли до збірки «Полудень». Презентація книги щойно з успіхом пройшла у місцевих бібліотеках.
    Не оминули увагою і публікації гостя у престижному виданні «Антологія молодої поезії України ІІІ тисячоліття» київського видавництва «А-БА-БА- ГА-ЛА-МА-ГА», де наш співрозмовник представляв молоду генерацію поетів Кіровоградщини, співпрацю з відомими журналами «Дзвін» (Львів), «Німчич» (Буковина), «Літературний Чернігів», «Вежа» (Кропивницький), газетою «Літературна Україна» та іншими виданнями.
    Розмова супроводжувалася поезією молодого літератора, яка звучала і у приміщенні музею, і на Карпенковій садибі. Наприкінці зустрічі Станіслав подарував нову книгу з автографом. Музейники побажали йому творчих успіхів і висловили сподівання на нові зустрічі, адже Стас йде служити до Збройних сил України.


kar2873-1m.jpg (4628 bytes) kar2873-2m.jpg (11304 bytes) kar2873-3m.jpg (6957 bytes) kar2873-4m.jpg (9509 bytes) kar2873-5m.jpg (8472 bytes)