Виставки


Літературне свято "Я бачу Україну Україною"


    20-річчю незалежності України присвятив колектив кіровоградського міського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого підготовлене його науковцями літературне свято "Я бачу Україну Україною" (так називається збірка поезій Костя Оверченка - нашого земляка, який живе у Латвії).
    Образ України поети творять віками, як і в останнє двадцятиріччя її незалежності. Образ України - це образи тих, хто боровся за її волю і свободу, і тих, хто загинув у цій боротьбі, і тих, хто сьогодні розбудовує молоду державу.
    Жити і робити світлим і щасливим її майбуття випало у першу чергу поколінню, яке назвали "діти війни" та поколінню, яке, мабуть, колись назвуть "онуками війни". А головне - естафету від нас прийме покоління, яке народилося разом з незалежністю України.
    Свято зібрало літераторів з Кіровограда й області, представників саме цих трьох поколінь. Це автори, які вже подарували Україні по кілька своїх книг і стали відомими і в нашому краї, і в Україні: члени Національної спілки письменників України і обласного літоб'єднання "Степ", і Конгресу літераторів України, і молодіжних студій "Ліра" та "Слем", творчих клубів і об'єднань, які діють у обласному центрі та в області: "Євшан", "Парус", "Крила", "Вись", "Пролісок", "Вершники" та ін.
    Їхні виступи та патріотичні вірші і пісні склали колективний портрет сучасної України та українців, а подаровані книги й рукописи літераторів-земляків стануть надбанням музею, аби свідчити наступним поколінням про час, у який формувалась нова Україна і її новітня історія, культура, література та мистецтво.
    Незважаючи на проблеми з українським книговидавництвом, саме в ці дні проходить у Києві Міжнародний книжковий ярмарок, саме в ці дні вийшли або друкуються цікаві й потрібні книги: двотомна антологія "Блакитні вежі" (поезія і проза 75 земляків), підготовлена НСПУ, три альманахи Конгресу літераторів України, альманах "Парусу", збірки літстудії "Ліра"; 10-томне видання праць борця за свободу України В. Чорновола, книги класиків, нові книги земляків і про земляків - представників старшого і середнього поколінь - українською, російською і циганською мовами.
    Серед присутніх - переможці літературних премій та конкурсів, а також творча молодь, яка розпочала підготовку молодіжного альманаху.
    Ми - на порозі VІ з'їзду письменників України, який підсумує зроблене українською та іншими національними літературами України за останнє п'ятиріччя, вкаже на недоліки і нові орієнтири. Але літератор - це людина, яка перш за все сама собі - дороговказ. Та бачити Україну Україною - наше право і обов'язок, а наші пера мають невтомно сприяти її розвитку.
    У святі взяли участь композитори, барди, музиканти і співаки, творчість яких доповнила образ України.


kar691m.jpg (8985 bytes) kar692m.jpg (10937 bytes) kar693m.jpg (8674 bytes) kar694m.jpg (8753 bytes) kar695m.jpg (8680 bytes)