Виставки


На перехрестях історії та літератури


    12 серпня цього року як завжди бажаним і шановним гостем літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького був наш давній друг і партнер - відомий письменник Василь Бондар, який багато років успішно очолює обласну письменницьку організацію. Розмова вилилася у багатогранне інтерв’ю з проєкту «Відкриті сторінки душі», де знайшлося місце інформації про літературну, книговидавничу і громадську діяльність як окремих літераторів нашого краю, в т.ч. і гостя, так і про злагоджену роботу всієї організації, яка нині об’єднала три десятки літераторів.
    Акценти в діалозі науковиці музею Антоніни Корінь з Василем Бондарем ставилися на таких пріоритетах як: головні віхи діяльності письменників області за 30 років Незалежності України; 25-річна історія та здобутки письменницького журналу «Вежа»; патріотична тематика творчості краян у зв’язку з ситуацією на Донбасі, адже незабаром 29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
    Мова йшла і про проблеми співпраці з владою, і про стимулювання літературної творчості конкурсами та преміями, а також можливість збагачувати свій і колективний досвід під час поїздок у рамках «літературних десантів» до читачів і колег з районів Кіровоградщини і сусідніх областей.
    Звісно, озирнулися і на питання співпраці письменників з літературно-меморіальним музеєм І.К.Карпенка-Карого, окреслили можливості і перспективи взаємокорисної діяльності, зокрема з метою реставрації садиби І.К.Карпенка-Карого та перетворення її на туристичний об’єкт європейського зразка. Для цього директор музею Лариса Хосяінова вже зробила перші кроки, замовивши доньці письменника-земляка Вулкана Козлова-Качана – архітектору Катерині Прокоф’євій благодійний проєкт реставрації зеленої зони садиби.
    На думку Василя Бондаря, в порівнянні з іншими музеями міста, наш має суттєву перевагу: чималу територію саду. Вона значно менша, ніж колись належала родині Тобілевичів, однак і такою дає шанс на фантазії і реалії. І сьогодні тут затишно: в тіні під дорідними грушами і японською трояндою, на зеленому лужку з пахучими флоксами і петуніями, ще й при маленькій копанці з татарським зіллям та рожевою квіткою латаття. А чому б, – пропонує голова обласної письменницької спілки, – не побудувати на цій території невелику сцену, яка приваблювала б артистів і режисерів для рекламних імпрез та ювілейних заходів? І поети могли б читати вірші на кону, конкурси художніх декламаторів можна було б проводити. Музеєві бракує монументальної скульптури (самого Івана Карповича чи його сімейства, або Бонавентури-копача чи Омелька без коней і кобеняка, з одним батогом у руках), до якої воліли б прийти сфотографуватись молодята, що беруть шлюб, чи гості міста, а заодно й зали музею одвідали б…


У затишку музейної садиби


kar2887-01m.jpg (15096 bytes) kar2887-02m.jpg (15121 bytes) kar2887-03m.jpg (15530 bytes) kar2887-04m.jpg (12595 bytes)
Василь Бондар та
Лариса Хосяінова
Лариса Хосяінова,
Василь Бондар та Антоніна Корінь

kar2887-05m.jpg (15264 bytes) kar2887-06m.jpg (16372 bytes) kar2887-07m.jpg (13503 bytes)
Питання і пропозиції Про творчі плани –
Антоніні Корінь
Стиглі груші
Карпенкового саду