Виставки


Кропивнийький літературний десант на Миколаївщині


    2 вересня 2021 року науковиці літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького Тетяна Ревва та Антоніна Корінь взяли участь у одноденній поїздці, організованій нашим партнером – Кіровоградською обласною організацією НСПУ до письменників Миколаївщини. Делегація на чолі з Василем Бондарем зустрілася із колективом Центральної міської бібліотеки імені М. Кропивницького. Для гостей з Кропивниччини були проведені екскурсії бібліотекою, літературним музеєм та літературним сквером, де подібно до нашого Хутора Надії, письменники висаджують іменні дерева.
    Цікавим було спілкування Василя Бондаря, Надії Гармазій, Оксани Буянової, Любові Єременко, Валентини Кондратенко-Процун, Валерія М’ятовича, Антоніни Корінь, Тетяни Ревви, Федора Шепеля, Володимира Яремчука з першокурсниками Чорноморського Національного університету імені Петра Могили.
    У виступах музейників та краєзнавця Федора Шепеля прозвучала інформація про дружбу корифеїв українського театру з громадським діячем, істориком, композитором Миколою Аркасом, трагічні моменти біографії письменників Миколи Вороного та Ригора Кобця, пов’язані з Миколаївщиною, міжобласні літературні зв’язки письменників Валерія Юр’єва, Валерія Гончаренка, Володимира Могилюка, Людмили Чижової. Члени кропивницької делегації відповідали на запитання студентів та педагогів.
    Після екскурсій до музею суднобудування і флоту та одного з найстаріших художніх музеїв Європи – музею Василя Верещагіна (земляка миколаївців), відбувся заключний захід – круглий стіл «Українське слово на півдні України», в якому взяли участь миколаївські літератори: очільниця спілки Віра Марущак, Анатолій Маляров, В’ячеслав Качурін, Віта Рогожа, Галина Запорожченко, Ольга Славна, Аркадій Суров, Володимир Христенко та ін., а також їхні колеги з Кропивниччини.
На згадку гості і хазяї обмінялися літературно-музейними сувенірами.


Делегація кропивничан у миколаївській
Центральній бібліотеці імені М.Л. Кропивницького

Очільник Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар та голова Миколаївської обласної організації НСПУ Віра Марущак У літературному сквері бібліотеки Екскурсія музеєм суднобудування і флоту

Виступи перед студентами Чорноморського державного
університету імені Петра Могили


Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар Антоніна Корінь Любов Єременко
 

Валерій М’ятович Валентина Кондратенко-Процун Володимир Яремчук
 
Оксана Буянова

Тетяна Ревва Федір Шепель Надія Гармазій
 
В актовій залі університету

У художньому музеї імені Василя Верещагіна


Круглий стіл «Українське слово на Півдні України»
в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці