Виставки


Пробуджуй піснею народ


    Пробуджуй піснею народ!» - так назвали в музеї яскраве свято серед золотої осені.
1 листопада – день народження багатогранно талановитого чоловіка, педагога, музиканта, хормейстера, композитора, заслуженого діяча мистецтв України Бориса Васильовича Притули. А наступного дня відбулася зустріч з ним.
    Уродженець Одещини, він змалку ріс серед багатонаціональної культури, але як митець зберіг на все життя вірність рідній – українській мові та культурі. Про це автор презентованого пісенника «Калиновий заспів» (2021) розповів перед концертом, на якому були представлені пісні, створені на вірші поетів-земляків: Володимира Базилевського, Віктора Ганоцького, Олени Надутенко, Валерія Гончаренка Володимира Могилюка та ін. Вдячне слово в ході презентації сказали поети – члени творчого об’єднання «Парус» Олена Надутенко і Анатолій Каретний та ведуча і редактор книги Антоніна Корінь. Радістю співпраці з Борисом Притулою поділився видавець і меценат Віктор Лисенко. Тепло привітали презентанта його колишні студенти з музично-педагогічного факультету педагогічного інституту – теж композитор і виконавець, громадський діяч Петро Лойтра з Малої Виски, співробітниця обласного центру народної творчості Людмила Стоянова, старша викладачка кафедри мистецької освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету Лариса Гайдай. Активну участь у святі взяли наші партнери з болгарської общини «Нашите хора» - Сергій Осадчий та Ростислав Климишин.
    Слова захоплення співочим подружжям Бориса і Валентини Притул прозвучали з вуст завідуючої Завадівською бібліотекою і учасниці ансамблю «Берегиня» Наталії Анісімової. У святі «засвітилися» журналісти: Валерій М’ятович, Федір Шепель, Анатолій Саржевський.
    Щиро вітала гостя з днем народження та з виходом нової книги директорка літературного музею Лариса Хосяінова, вручивши сім’ї Притул квіти, торт і річну передплату на газету «Голос України».
    Часи спільної роботи з Борисом Притулою в обласній філармонії згадав колишній її директор, заслужений працівник культури України Микола Кравченко.
    Гаряче було в холодному музеї від хорових пісень під акомпанемент подарованого Петром Лойтрою баяну. Пісні у виконанні сімейного вокального дуету «Лебедина вірність» (у складі Бориса та Валентини Притул), як завжди, полонили присутніх. Свято закінчилось автографами, фотосесією і теплою подякою за співпрацю, залишеною у музейній книзі відгуків автором нової збірки «Калиновий заспів».


  Борис Притула під час презентації Борис та Валентина Притули – співочий дует «Лебедина вірність»

 Учасники заходу
 
Керівниця творчого об’єднання «Парус» Олена Надутенко, Борис та Валентина Притули Поет Анатолій Каретний і Борис Притула Борис Притула і видавець Віктор Лисенко

 Поетеса Антоніна Корінь і Борис Притула
 
Композитор і громадський діяч Петро Лойтра – колишній студент Бориса Притули Заслужений працівник культури України Микола Кравченко і заслужений діяч мистецтв України Борис Притула співпрацювали в обласній філармонії Заслужений журналіст України Валерій М’ятович дарує Борису Притулі незвичайний меч

 Директор музею Лариса Хосяінова, Борис та Валентина Притули Подружжя Притул і очільник болгарської общини Сергій Осадчий Борис Притула і його колишня студентка, нині співробітниця обласного центру народної творчості Людмила Стоянова Борис Притула і його студентка, а тепер старша викладачка кафедри мистецької освіти ЦДПУ Лариса Гайдай

 Борис Притула і директор Завадівської бібліотеки Наталія Анісімова Автографи на збірці «Калиновий заспів» Тепла атмосфера зустрічі