Виставки


Авторський вечір письменниці Ольги Полевіної


   Авторський вечір письменниці Ольги Полевіної "…под старым названием любовь"- нетиповий і нестандартний, як і вона сама. Він не приурочений ні до ювілею, ні до презентації нової книги. Просто, як каже вона, "Є письменники, які пишуть, а є, яких читають". Вона успішно суміщає ці дві місії. Не раз, коли на зустрічах вона чи ті, хто її представляв, запитували в аудиторії: чи хтось читав її твори? - здіймався ліс рук. Авторка першої книги поезії "Изнанка счастья", вдало оформленої відомим кіровоградським художником А. Ліпатовим, витримала (в кого ще таке було нині?) перевидання - 2003-2007 рр. Її роман "Королева полині" - улюблене чтиво багатьох - молодих і літніх читачів, як і повісті та оповідання (ліричні, фантастичні, містичні): "Ветер-обманщик", "Черное озеро", "Круиз по Стиксу", "Баллада в желтой тональности", "Под темным покровом" "Знакомство по брачному объявлению", "Философские сказки" - захоплюють сюжетом, інтригою, психологізмом, а головне - художньою довершеністю, стилем і мовою.
   Талановито заявила вона про себе і як перекладачка, видавши книгу перекладів двох поем Ліни Костенко "Скифская Одиссея" та "Цыганская муза".
   Полевіна - мемуаристка, філософ, публіцистка - в цих іпостасях читачі заново відкрили улюблену письменницю після виходу її документальної прозової книги "Повесть о людях и о себе", де вона описала свій шлях у літературу, а заодно і літпроцес та його героїв у сучасній Кіровоградщині. Багатьом полюбились її радіо- та телевиступи. До неї звертаються з проханнями відредагувати книгу, написати передмову, рецензію. Активно працює вона у Спілці, літстудії "Степ", клубах "Євшан" та "Сонях". Про неї грунтовно і позитивно пишуть критичні статті В.Бондар, В.Погрібний, М.Міщенко, А.Корінь, Н.Частакова. Її проза та поезія представлені у кількох колективних збірках, у т.ч. у 2-у томі "Блакитних веж".
   На авторський вечір до музею завітали друзі та колеги Ольги Полевіної, кіровоградські літератори. Теплі слова на адресу письменниці сказав В.Погрібний - багаторічний керівник обласного літературного об'єднання "Степ", учитель, наставник та рецензент творів Ольги Миколаївни, В.Бондар - голова обласної організації НСПУ, знані на Кіровоградщині літератори В.Могилюк та О.Косенко, тележурналістка Л.Ніколаєвська. Пісні на вірші О.Полевіної прозвучали у виконанні поетеси, барда, лауреата кількох пісенних фестивалів О.Богданової.
   Приємною несподіванкою для учасників вечора стала презентація нових літературних проектів (невиданих книг письменниці): перекладу на російську мову поеми Ліни Костенко "Снег во Флоренции", збірки поезій "Негасимое счастье под старым названьем "любовь"" та збірки сонетів "И пусть стихія властвует над нами…", створеної спільно з поетом О.Архангельським.
   У фіналі вечора прозвучали романси на вірші А.Тарковського та Л.Костенко, які виконав О.Архангельський під акомпанемент О.Полевіної.


kar841m.jpg (5239 bytes) kar842m.jpg (4023 bytes) kar843m.jpg (4386 bytes) kar844m.jpg (6489 bytes)
kar845m.jpg (4317 bytes) kar846m.jpg (5826 bytes) kar847m.jpg (5857 bytes) kar848m.jpg (6189 bytes)

"Сніг у Флоренції" та "Фанданго" в Криму

Сюрприз для Ольги Полєвіної