Виставки


«З іменем Євгена Маланюка»


   З нагоди 75-річчя з дня заснування Кіровоградської області в міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого презентовано виставку «З іменем Євгена Маланюка», присвячену лауреатам обласної літературної премії імені Євгена Маланюка.
   Премія започаткована у 2002 році Кіровоградською обласною радою, є творчою відзнакою за високохудожні твори в різних жанрах літератури. Її мета - підтримка письменників регіону та сприяння розвитку української літератури. Премію вручають в день народження Євгена Маланюка другого лютого. Разом з дипломом і медаллю лауреати одержують пам’ятну відзнаку «Степовий орел» та грошову винагороду.
   За одинадцять років існування премію одержали 26 літераторів. Серед них поети П.Селецький, Т.Журба, К.Горчар, Л.Безпалий, К.Оверченко, Т.Андрушко, О.Косенко, А.Корінь, О.Попов, Ю.Гладир; літературознавці     Л.Куценко, Г.Клочек, С.Барабаш, О.Бабенко; прозаїки В.Бондар, О.Полевіна, О.Жовна, Ю.Обжелян; публіцисти В.Погрібний, О.Кердіваренко, С.Орел; театрознавець В.Шурапов та ін. Саме вищезгаданим письменникам і присвячена виставка «З іменем Євгена Маланюка», яка має за мету ознайомити широкий загал відвідувачів з іменами та творчістю літераторів, удостоєних літературної премії.
   Один з експозиційних комплексів виставки присвячений Євгену Маланюку. До нього увійшла добірка творів поета, які видані в незалежній Україні, книги з особистої бібліотеки митця, твори літературознавця Л. Куценка, які присвячені життєпису Євгена Филимоновича.
   На виставці представлена велика добірка фотокарток, які висвітлюють церемонію вручення престижної відзнаки в різні роки, твори письменників-земляків, за які вони одержали літературну премію. Увагу привертають атрибути премії: диплом, медаль та почесна відзнака – скульптура «Степовий орел», які подарувала музею поетеса А.М.Корінь.
   Гостями музею в день презентації стали викладачі та учні Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу гімназії-інтернату школи мистецтв. Після ознайомлення з виставкою учасники заходу мали можливість поспілкуватися з першим лауреатом премії імені Євгена Маланюка, багаторічним керівником обласної організації НСПУ В.Бондарем.
   Виставка «З іменем Євгена Маланюка» зацікавить учнівську і студентську молодь та тих, кому небайдужа література рідного краю.


kar934m.jpg (12114 bytes) kar936m.jpg (7780 bytes) kar933m.jpg (5953 bytes)
Виставка
"З іменем Євгена Маланюка"
Учасники
презентації виставки
Ведуча презентації
виставки Н.Мельниченко
kar935m.jpg (11323 bytes) kar937m.jpg (7971 bytes)
Лауреат обласної літературної премії
ім. Євгена Маланюка за 2002 рік В.Бондар
Учні ліцею мистецтв знайомляться
з матеріалами виставкиове