Виставки


Зустріч з краєзнавцем А.І. Ковирьовим


   Напередодні Міжнародного дня охорони пам’яток та історичних місць в Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася зустріч студентів філологічного факультету КДПУ імені В. Винниченка з краєзнавцем, заслуженим працівником освіти Анатолієм Івановичем Ковирьовим.
   Він народився в м. Світловодську, закінчив філологічний факультет Кіровоградського та історичний факультет Полтавського педінститутів. Майже 40 років працює на освітянській ниві в школах Новгородківського, Бобринецького, Новоукраїнського районів Кіровоградської області. З 1985 по 2005 р. був директором школи в селі Кропивницьке Новоукраїнського району. Останні дев’ять років обіймає посаду директора Новомиколаївської загальноосвітньої школи Новоукраїнського району. Багато років займається пошуковою діяльністю, досліджує маловідомі сторінки вітчизняної історії, повертає Україні забуті імена її славних доньок і синів. Він автор майже 60 книг різноманітної тематики.
Одна з тем, яку досліджував краєзнавець - історія розвитку освіти в Новоукраїнському районі з найдавніших часів до наших днів. Результатом цих досліджень стала книга «Квіти для вчителя».
   Значне місце у творчому доробку краєзнавця займає військово-патріотична тематика. Ій присвячені книги про Жовтневу революцію, громадянську та Велику Вітчизняну війну, про події в Афганістані в 70-80 рр. ХХ ст.
   Анатолій Іванович – автор ряду книг, які розповідають про літераторів - уродженців Новоукраїнського району. Кілька з них: «Фотій Мелешко – революціонер, отаман, письменник», «Козацький батько» (життя та творчість письменника Юрія Дмитренка-Думича), «Верби над ставом» (історія с. Кропивницького Новоукраїнського району) були презентовані під час зустрічі.
   Також студентам-філологам була представлена одна з останніх книжок краєзнавця «Василь Недайкаша – глодоський мислитель, філософ, політичний діяч еміграції».
   Спілкуючись з майбутніми вчителями А.І. Ковирьов розповів як працює над створенням книг, поділився з молоддю планами на майбутнє.


kar991m.jpg (5808 bytes) kar992m.jpg (9146 bytes) kar993m.jpg (5574 bytes) kar994m.jpg (8382 bytes)
Краєзнавець А.І.Ковирьов та директор музею К.Є.Лісняк Учасники зустрічі - студенти-філологи КДПУ ім. Володимира
Винниченка
Виступ краєзнавця А.І. Ковирьова Краєзнавця А.І.Ковирьова вітає викладач КДПУ ім. Володимира

kar995m.jpg (10057 bytes)
Книги А.І.Ковирьова: «Василь Недайкаша – глодоський мислитель, філософ, політичний діяч еміграції», «Козацький батько» (життя та творчість письменника Юрія Дмитренка-Думича), «Фотій Мелешко – революціонер, отаман, письменник», «Верби над ставом» (село Кропивницьке Новоукраїнського району Кіровоградської області: сторінки історії)